DİB İhtisas Kursu Kursiyer Seçme Sınavı'nda ALES Şartı: En Az 55 Puan!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile 2022 İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı'na ALES şartı getirildiği açıklandı. ALES'ten en az 55 puan almış olmak gerekiyor.

DİB İhtisas Kursu Kursiyer Seçme Sınavı'nda ALES Şartı: En Az 55 Puan!

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 2022 yılında yapılacak olan İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı'nda ALES şartı isteneceğini duyurdu. Sözel puan türünde ALES'ten en az 55 puan almış olmak gerekecek.

ALES 55 PUAN !

Açıklama Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Açıklamada: "2022 yılı "İhtisas Kursu Kursiyer Seçim Sınavı" şartlarında ALES-SÖZ puan türünden en az 55 alma şartı aranacaktır. İhtisas kursuna müracaat edecek personelimize şimdiden başarılar dileriz." denildi.

İHTİSAS KURSU NEDİR ?

Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından en az lisans düzeyinde dinî yükseköğrenim görmüş olan personelin, Başkanlığın görev alanı ile ilgili konularda hizmet içinde bilgisini artırması ve uzmanlaşması amacıyla 2021 yılı Eylül ayından itibaren hizmet içi eğitim ihtisas kursu düzenlenmesi yapılmaya başlandı. Söz konusu kursa katılacak personeli belirlemek için yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı kursiyer seçim sınavı yapılıyordu. Şimdi başvuru yapacak adaylardan bir de ALES puan şartı istenecek. ALES sözlü sınav puan türünden en az 55 puan almış olmak gerekecek.