DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi?

Türkiye'de bugün milyonlarca öğrencinin üniversiteyi lisans eğitimi ile tamamlaması adına girmiş olduğu DGS sınavında yaşanan o tahlilsizlikler gündeme damgasını vurdu. DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi?

DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi?

DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi? Türkiye'de bugün milyonlarca öğrencinin üniversiteyi lisans eğitimi ile tamamlaması adına girmiş olduğu DGS sınavında yaşanan o tahlilsizlikler gündeme damgasını vurdu. Milyonlarca öğrencinin ÖSYM tarafından merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan kalem, silgi ve şeker dağıtımı bu sene eksik tamamlandı.

Öğrencilerden şeker dağıtılmadığına yönelik gelen tepkiler çok eleştirildi. Sınav esnasında anlık heyecan ile tansiyonunun ve şekerinin düştüğünü söyleyen öğrenciler ÖSYM'ye neden şeker dağıtılmadığına dair paylaşımlarda bulunuyor. Buna göre ise ÖSYM'den herhangi bir açıklama gelmezken şeker dağıtımının artık tamamen kesilip kesilmeyeceği de araştırılıyor.

Türkiye'de son olarak milyonlarca öğrencinin girmiş olduğu AYT ve TYT sınavlarında dağıtılan kalem, silgi ve şeker bu sene DGS sınavında öğrencilere verilmedi. ÖSYM tarafından dağıtımı gerçekleştirilen bu eşantiyon ürünlere dair açıklamalar bekleniyor.

ŞEKER DAĞITILMAMASI ÖĞRENCİLERDEN TEPKİ ÇEKTİ..

DGS 2022 sınavında ÖSYM'nin o dikkatsizliği gündeme damgasını vurdu! DGS 2022 sınavında neden şeker verilmedi?

Sosyal medyada sınav sonrasında en fazla konuşulan konular arasında merak edilen sorular değil şeker dağıtılmaması tepki çekti. İşte tepkilerden bazıları..

  • "Şekerim nerde ösym!!!"
  • Bugün o sorulari anliycam diye şekerim düştü ama baktım şeker yokkkk üzdüü :(((
  • Ösym Yks'ye girenlere şeker vermiş,Dgs'ye girenlere vermemiş o zaman bi verip bi vermiyor Kpss ye girenlere verecek bu mutlu haberi de verdiğime göre ders çalışabilirim rahat rahat
  • İnsan bir şeker verir ya
  • ösym şeker vermeyip sınavda höşmerime sütlaca baklavaya indirim yapmamızı bekliyosun
  • Niye demiyonuz şeker yok . Boşuna mı girdim şimdi ?
  • Niye şeker koymadınız ya

DGS SINAVI NEDİR?

Dikey Geçiş Sınavı, 2000 yılından bu yana meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her yıl Temmuz ya da Ağustos ayında yapılmakta olan sınavın adıdır.