DGS 2022 Baklava, keşkül, höşmerim sorusunun cevabı neydi?

Bugün girilen DGS sınavında pek çok sorunun cevabı merak edildi. İşte DGS sınavında en çok merak edilen sorular...

DGS 2022 Baklava, keşkül, höşmerim sorusunun cevabı neydi?

Önlisans programından yüksek lisans programına geçiş yapmak için girilen DGS yani Dikey Geçiş Sınavı bugün gerçekleşti. Sınavın gerçekleşmesinin hemen ardından ise pek çok soru adaylar tarafından merak edildi. Bu nedenle de internette en çok arananlar listesinde bu sabah DGS'nin bazı soruları ve yenıtları bulunmaktaydı. Bunun dışında da sabah sınav saatlarinin ardından sosyal medyada DGS 2022 gündem oldu. Konuşulanlar arasında sınava dair bazı önemli noktalar bulunurken bunun yanı sıra da sınav hakkında yapılan bazı eleştiriler de bulunmaktaydı.

ÖSYM'nin düzenlediği bir önceki YKS sınavında soruların oldukça uzun olması öğrencilerin eleştirdiği önemli noktalardan biri olarak görülmekteydi. Bu sınavda ise oldukça kısa olan paragraflar ile birlikte zorlayıcı sorular olduğu belirtti. "Türkçe sınavında bile matematik çözdük" gelen yorumlardan sadece bir tanesiydi. Bu nedenle de özellikle Türkçe ve Matematik sınavlarından pek çok soru araştırılan ve merak edilenler arasına girdi. Adaylar sınavdan çıktıktan hemen sonra kendi akıllarında kalan soruları sosyal medya aracılığı ile birbirleri ile paylaştı.

Bugün DGS sınavının bitmesinin ardından merak edilen sorular da artmaya başladı. Bu sorular arasından sosyal medyada en çok gündeme gelen sorular; baklava, keşkül ve höşmerim sorusu oldu. Sınav esnasında en çok akıllara takılan soruların bu sorular olmasının ardından DGS sınavındna çıkan adaylar, soruları sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başladı. Bu soruların yanıtları ise pek çok aday tarafından merak konusu oldu. Peki baklava, keşkğl ve höşmerim sorusunun cevabı neydi?

Soruların cevabı, kitapçığın ve cevap anahtarının yayınlanması sonucunda öğrenilecek.