DGS 2022 Ali, Cemil, Beril sorusunun cevabı neydi?

DGS sınavının ardından pek çok vatandaş, akıllarına takılan soruları birbirleri ile paylaşmaya başladı. Bu paylaşımların ardından pek çok sorunun yanıtı merak konusu oldu. İşte o sorulardan bir tanesi...

DGS 2022 Ali, Cemil, Beril sorusunun cevabı neydi?

Dikey Geçiş Sınavı olarak da bilinen DGS sınavının bugün gerçekleşmesinin ardından merak edilenler de git gide artmaya başladı. Twitter başta olmak üzere pek çok sosyal medya platformunda konu ile ilgili görüşlerini bildiren adaylar, sınav hakkındaki yorumlarının yanı sıra yapamadıkları ya da akıllarını karıştıran bazı soruları da paylaşmaya başladı. Genel olarak herkesin aklını karıştıran ve yanıtı merak ettiği soruların aynı olması sosyal medyada gündem olmasına neden oldu. Bu nedenle de internette ve sosyal medyada merak edilen sorular, adaylar tarafından kendi aralarında yanıtları ile birlikte paylaşılmaya başladı. Pek çok kişinin verdiği yanıtların değişkenlik göstermesi nedeniyle de en çok merak edilenler arasına giren sorular konuşulmaya başlandı.

Bugün saat 10.15'te gerçekleşen ve toplamda 100 sorudan oluşan DGS sınavı sona erdi. Sona ermesinin hemen ardından ise sosyal medyada kafaları karıştıran sorular sorulmaya başlandı. Sosyal medya hesaplarından, özellikle de Twitter'dan yapılan paylaşımlarda, DGS sınavından çıkan adaylar diğer adaylar ile bu soruları paylaşmaya başladı. Hem sınav ile ilgili duyguların hem de sınavdan sonra akıllarda kalan soruların paylaşıldığı sitede en çok merak edilen sorulardan biri de Ali, Cemil ve Beril sorusuydu. Peki sosyal medyada gündeme gelen Ali, Cemil ve Beril sorusunun yanıtı neydi?

Sorunun yanıtı sosyal medyada farklı farklı yorumlar ile açıklanırken asıl yanıt cevap anahtarının yayınlanmasının ardından belli olacak.