Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alıyor: En Az Lise Mezunu, KPSS'siz

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, yayımladığı ilan ile farklı pozisyonlarda en az lise mezunu, KPSS'siz sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel Alıyor: En Az Lise Mezunu, KPSS'siz

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, sahne üstü ve sahne gerisi hizmetlerde görev yapmak üzere farklı pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Alınacak personeller farklı illerde görevlendirilecek. Başvurularda adaylardan KPSS şartı istenmiyor. Alınacak sözleşmeli personeller, Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Konya, Sivas, Trabzon ve Van'da görevlendirilecek.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR
Büro Personeli
Grafiker
Programcı
Web Tasarımcı
Dramaturg
Sahne Amiri
Konduvit
Suflör- Suflöz
Sahne Işıkçısı
Sahne Makinisti
Sahne Mekanikçisi
Kadın Terzi
Erkek Terzi
Aksesuarcı

Kuru Temizlemeci

Haber

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım sınavına başvuru yapacak adayların, sınavın yapıldığı tarih itibariyle 18 yaşını doldurmuş olması, kamu haklarından mahrum olmaması, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmaması gibi genel şartları taşımaları gerekiyor. Genel şartların yanı sıra adayların her pozisyon için aranan özel şartları da taşımaları gerekiyor.

Alım yapılacak bazı kadrolar için en az lise mezunu olmak gerekirken bazı kadrolarda ilgili lisans programlarından mezun olmak gerekiyor. Başvuru yapılacak alanda tecrübe, yapılacak sınavlarda başarılı olmak, bazı pozisyonlar için yabancı dil bilgisine sahip olmak, ağır iş gerektiren pozisyonlar için görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu olmamak aranılan özel şartlardan bazıları.

BAŞVURULAR ONLİNE YAPILACAK

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alım ilanına başvurular, 21 Mart 2022 tarihine kadar, e-Devlet üzerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapılacak. İlana başvuru yapacak adaylar, hangi il ve hangi pozisyon için başvuru yaptıklarını, başvuru esnasından bildirecekler. Her aday sadece 1 pozisyon için başvuru yapabilecek.