Destek Personeli Nedir, Ne İş Yapar, Şartları Neler 2022?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na 207 destek personeli alım ilanı yayımlanmasının ardından destek personeli kadrosu gündeme geldi. Destek personeli nedir, ne iş yapar, şartları neler? İşte yanıtı.

Destek Personeli Nedir, Ne İş Yapar, Şartları Neler 2022?

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı'nın ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2022/9 tercih kılavuzu ile 207 temizlik personeli alım ilanının yayımlanmasının ardından destek personelinin ne iş yaptığı merak edilmeye başlandı. Destek personeli nedir, ne iş yapar, şartları neler? İşte tüm detaylar.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yayımlanan ilan ile 207 temizlik destek personeli alımı yapılacağını ilan etti. Destek personeli ilanının yayımlanmasının ardından da destek personeli kadrosu merak konusu oldu. Hemen hemen bütün kamu kurumları destek personeli kadrosunda personel alımı yapıyor.

DESTEK PERSONELİ NEDİR?

Destek personeli kadrosu yardımcı hizmetler bölümünde yer alıyor ve destekleyici görevleri yapan personelleri kapsıyor. Personeller, temizlik getir götür işleri, çay, kahve gibi hizmetleri de yapıyor. Destek personellerinden sosyal konularda da zaman zaman yardım alınıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde alınan personeller sosyal destek personeli olarak görevlendiriliyor. Bu personeller sosyal hizmetler merkezlerinde görev alıyor.

Destek personellerinin sabit bir görevi olmamakla beraber bölgenin temizliği ve düzeni, fotokopi ve faks işlemleri, getir götür işleri, diğer personellere yardım, araç ve gereçlerin düzenlenmesi gibi görevleri yaparlar.

DESTEK PERSONELİ NASIL OLUNUR?

Destek personeli olabilmek için öncelikle kurumun ilana çıkması gerekir. Ardından ilanda yayımlanan kadro için gereken şartların taşınması gerekiyor. Destek personeli olmak için eğitim şartı, ilanı yayımlayan kuruma göre değişir.

Çevre Bakanlığı Lise Mezunu 207 Temizlik Destek Personeli Alıyor

SONRAKİ HABER