Depoyu fullemeden önce bir daha düşünün! Merakla beklenen akaryakıt fiyatları düşüyor mu?

Yeni yıl ile birlikte artan akaryakıt fiyatları sonrasında vatandaşların merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan akaryakıt indirimine dair sıcak gelişmeler yaşanıyor. Depoyu fullemeden önce bir daha düşünün! Merakla beklenen akaryakıt fiyatları düşüyor mu?

Depoyu fullemeden önce bir daha düşünün! Merakla beklenen akaryakıt fiyatları düşüyor mu?

Yakın zamanda depoyu fullemeyi düşünenler dikkat! Merakla beklenen akaryakıt fiyatları düşüyor mu? Yeni yıl ile birlikte artan akaryakıt fiyatları sonrasında vatandaşların merakla beklediği gelişmeler arasında yer alan akaryakıt indirimine dair sıcak gelişmeler yaşanıyor. Vatandaşlar akaryakıt fiyatları ile ilgili araştırmalar yaparken depoyu fullemeyi düşünen vatandaşlar için merakla beklenen haber geldi.

Milyonlarca otomobil sahiplerini ilgilendiren haber merakal bekleniyor. 2022 yılı itibariyle merakla beklenen akaryakıt fiyatları vatandaşın tepesine kabus gibi çöktü. Geçtiğimiz aylarda brent petrol varil fiyatında gelen düşüşler sonrasında vatandaşlarda akaryakıtta büyük indirim beklenmişti. Brent petrol fiyatları 100 dolar seviyelerinde gezinirken önceki döneme göre epey bir fark yarattı. Elde edilen bilgilere göre ise akaryakıtta depoyu fullemek isteyen vatandaşlar için o öneri geldi.

Depo fullemeden önce etrafı muhakkak kollamanız gerekiyor. Brent petrol fiyatlarında geçtiğimiz haftadan bu yana devam eden düşüşler petrol fiyatlarını etkileyecek. Türkiye'de akaryakıt fiyatları brent petrole endeksli bir şekilde devam ediyor. Artan dolar kuru da bu rakamların yükselmesi veya düşmesinde etki ediyor. Akaryakıta dair indirim haberi beklenirken ne zaman geleceği araştırılmaya başlanmıştı.

AKARYAKITA İNDİRİM BEKLENİYOR

Otomobil sahipleri için merakla beklenen indirim haberi kısa süre içerisinde duyurulması bekleniyor. Döviz kuru Türkiye'de artışa geçse de brent petrolda yaşanan düşüşler akaryakıt fiyatlarını dengeliyor. Ham petrol fiyatları Türkiye'de merakla takip ediliyor. Dünya piyasalarında dolar endeksli olan bu fiyatlar yaşanan artışlar sonrasında fiyatları doğrudan etkiliyor.

LPG, motorin ve benzin için beklenen indirime dair kısa süre içerisinde indirim haberinin duyurulması bekleniyor. Sektör kaynakları yaptığı açıklama ile birlikte fiyatların çakılacağını söylüyor.

4 AĞUSTOS 2022 AKARYAKIT FİYATLARI

İstanbul'da ortalama benzin litre fiyatları 22 TL ila 22,90 TL

İstanbul ortalama motorin litre fiyatları 24 TL ila 25 TL

İstanbul LPG litre fiyatı 11 TL ila 11,50 TL

SONRAKİ HABER