Deniz Köken '41 Ayda 41 Eser' projesi hakkında açıklamalarda bulundu, duyduğunuza şok olacaksınız!

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte '41 Ayda 41 Eser' projesi hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada gelen tepkileri doğru buldu. Proje detayları hakkında şok olacağınız söylemlerde gerçekleştirdi.

Deniz Köken '41 Ayda 41 Eser' projesi hakkında açıklamalarda bulundu, duyduğunuza şok olacaksınız!

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, bugün Cumhurbaşkanı Erdoağan ile birlikte projelerin açılışında konuşma yaptı. Köken, ''Erokspor'da oynamış olan Sayın Cumhurbaşkanımızla bugün Erokspor tesislerimizi de açabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye'de bir ilk olan bağımsızlık köyü uyuşturucu belasının kıskacına düşmüş gençlerimizi rehabilite ediyor onlara temiz bir gelecek vermeyi amaçlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanım kıymetli misafirlerimiz Eyüpsultan bereketli topraklara sahip bir ilçe, burada sürdürülebilir tarımla yetiştirdiklerimizi ihtiyaç sahibi komşularımıza buluşturmak üzere Tarım 4.0 projemizi hayata geçirdik. Bugün açılışını yapacağımız projelerimizin her safhasında bizi destekleyen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Kasapoğlu'na, İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya'ya, AK Parti İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe'ye şahsım ve Eyüpsultan'lılar adına sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Bu yatırımları yaparken aynı zamanda bölgemizin plan sorunları da imar sorunları da vardı. Bu bağlamda hem tapu ve plan sorunlarını çözmek ve çözüme ulaştırmak için yoğun bir çalışma sarf ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla beraber İslambey Kentsel Dönüşümü son aşamaya geldi. Göktürk 2B planları hayata geçti. 4 mahalle 48 site 6 bin 500 konutu ilgilendiren saçak parseller meselesi planla çözüldü.'' dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken '41 Ayda 41 Eser' projesi hakkında konuştu. Projenin maliyeti ve yapım aşaması hakkında, ''50 yıldır bekleyen Pirinççi mahallemizin plan sorunları bu üç yıllık gayretli çalışmamız sonucunuda çözülmüş ve halkımızın önü açılmıştır. Bunları ne ile yaptınız diyip duruyorlar. Hemen biz dün akşamdan beri 41 ayda 41 eser başlattık. Sosyal medya da bunlar ne ile yapıldı, kaça yapıldı' doğrudur. Başlarken 5 kuruş paramız yoktu. Bunların hepsini borç harç yaptık. Pandemi döneminde yan gelip yatmadık. Bu işlerin devamını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yaptık. Pandemi bitti. Yatırımlar bitti. Bugün huzurunuzda 41 eserin 5 kuruş borcu yok. Kimseye borcumuz yok. Sayın Cumhurbaşkanım göreve geldiğimiz günden bu güne yaptıklarımızın tamamını anlatmaya burda vaktimiz yetmez. Birlikte açılışını yapma bahtiyarlığını yaşadığımız klasik Belediyecilik ötesindeki işlerimiz için motivasyonumuzu halka hizmetin hakka hizmet inancımızdan desteğimizi değerli Eyüpsultan'lılardan, insanımız için en iyisini istemeyi sizden öğrendik.'' diyerek gelen tepkilere de cevap vermiş oldu.