DDK Başkanı: KPSS'de sıkıntılı bir durum var, müfettişler ÖSYM'ye gidiyor

Gelen bir son dakika bilgisine Devlet Denetleme Kurumu'nun bugün ÖSYM'ye denetime gittiği duyuruldu. Detaylar haberin devamında...

DDK Başkanı: KPSS'de sıkıntılı bir durum var, müfettişler ÖSYM'ye gidiyor

Bir son dakika haberine göre dün yaşanan ve gündeme bomba gibi düşen, KPSS sınavında sızdırıldığı iddia edilen sorular ile ilgili denetim yapmak adına Devlet Denetleme Kurumu'nun ÖSYM'ye gideceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirilen kurumun başkanı Arıncı tarafından açıklanan haber son dakika bilgisi olarak geldi.

NTV'ye konuşan Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı, müfettişlerin bugün yapacağı denetimi ''Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor'' ifadeleri ile duyurdu.

31 Temmuz 2022 Pazar günü gerçekleştirilen KPSS sınavı sonrasında dün gündeme gelen olaylar gündemdeki yerini hala koruyor. Sınav sorularının sızdırıldığı ve sınavdan daha önce bir yayınevinin deneme sınavlarını sızdırdığı iddiası üzerine adaylar büyük tepkiler göstermişti.

Dün ise ÖSYM Başkanı Halis Aygün ve ÖSYM tarafından soruların sızdırıldığı konusunda yalanlama gelmiş ve haberin gerçek olmadığı bildirilmişti. Ancak bu gece yarısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan bir karar ile Halis Aygün görevinden alınmış ve ÖSYM'yi denetlemek üzere Devlet Denetleme Kurumu görevlendirilmişti.

Gelen bir son dakika bilgisi ile Devlet Denetleme Kurumu Başkanı Yunus Arıncı'nın DDK müfettişlerinin bugün ÖSYM'ye gidecekleri ve denetimi gerçekleştirileceği duyuruldu. Arıncı ''Rapor Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edilecek. Problemli bir durum var gözüküyor'' ifadelerini kullanarak denetimi duyurdu.

Detaylar geliyor...