Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı başvuru ekranları açık! 6 devlet kurumu 458 kadrolu kamu işçisi alacak

6 devlet kurumu kadrolu işçi alımı yapacak. Yüksek maaş olanaklarının yanı sıra diğer sosyal hakların da özel sektöre göre çok üst düzeyde bulunan bu kadrolar için ise Kariyer Kapısı üzerinden başvuru alınacak.

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı başvuru ekranları açık! 6 devlet kurumu 458 kadrolu kamu işçisi alacak

Devlet kurummlarının memur alım ilanlarının yanı sıra kadrolu işçi alım ilanları da bulunuyor. Haftanın son gününde 3 kamu kurumunun yeni kadrolu işçi alım ilanı geldi. Daha önceki duyurularda da 3 kurumun ilanı mevcuttu. Toplam 6 ilan ile kamamuya farklı meslek gruplarında toplam 458 kamu işçisi alımı yapılacağı ilan edildi.

TOPLAM 458 KADROLU İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Kadrolu kamu işçisi alımı için ilan yayımlayan kurumların başında Eti Maden İşletmeleri ile Türkiye Şeker Fabrikaları geliyor. Bu ilanların dışında kontenjana göre Kültür ve Turizm Bakanlığ, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı Çukurova Üniversitesi geliyor. Son ilan ise TÜBİTAK tarafından yayımlandı.

Hangi Kurum Kaç İşçi Alımı Yapacak?

Eti Maden İşletmeleri ilan ile toplam 126 sürekli işçi alımı yapacak.

Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından ilan edilen açık iş ilanı sayısı 130 oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 52 kadrolu işçi alacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanlığı 40 işçi istihdam edecek.

Çukurova Üniversitesi'de 40 işçi alıımı yapacağını bildirdi.

TÜBİTAK personel alım ilanında yer alan kontenjan sayısı 70.

KADROLU İŞÇİ ALIMLARINDA YÜKSEK MAAŞ OLANAĞI

Kadrolu kamu işçisi alım ilanlarının adaylar tarafından yakından takip edilmesinin en önemli nedenleri şartlar ve olanaklarıdır. Kamu işçileri için hazırlanan çalışma koşulları özel sektöre göre çok daha avantajlı olurken şartlar ise temel koşulların sağlanmasından oluşur.

Şartlar Neler?

Kadrolu işçi alımlarında şartlar genellikle adayların öğrenim şartını, mesleki koşullara haiz olması, çalışmasına engel durumlarının bulunmaması, alım yapılacak şehirde ikamet ediyor olması gibi koşullardan oluşur.

Avantajları Var

Özel sektörde çalışanlar ile kamuda çalışanlar için en önemli fark maaştır. Ayrıca kamuda çalışma saatlerine dakikasına kadar riayet edilirken özel sektörde bazı firmalar daha yüksek çalışma saati talep edebilirler. Yıllık izin kullanımı, resmi izin kullanımı, sosyal haklar kamuda harfiyen uygulanır.

BAŞVURULAR KARİYER KAPISI

Birçok kurum memur ve kamu işçisi alımları için Kariyer Kapısı sayfasından başvuru topluyor. Vatandaşlar bu Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı sistemine giriş yaparak başvurularını online olarak kuruma iletebilir ve sonuçları bekleyebilirler.