Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tercümanından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu! 'Mahkum edileceğine inanıyoruz'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tercümanı olan ve uluslararası programlarında çevirmen olarak görev alan Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, Kılıçdaroğlu'na dava açtı. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tercümanından Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu! 'Mahkum edileceğine inanıyoruz'

Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz tarihinde yaptığı konuşmada "Hanım kızımız" diyerek Erdoğan'ın tercümanından bahsetmişti. Konuşmasında ele aldığı F-16 ve F-35 projelerinden bahseden Kılıçdaroğlu bunun yanı sıra diplomatik görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tercümanını kastederek "Hanım kızımızı" aldığında ya milyonlarca sığınmacı ülkemize girdiğini ya da çok yüksek sözleşmelere imza atıldığını ifade etti. Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tercümanı Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, Kılıçdaroğlu'na dava açtı.

Davaya neden olan Kılıçdaroğlu'nun konuşması şu şekildeydi;

"Sevgili Halkım, daha NATO'daki imzanın mürekkebi kurumadan Finlandiya ve İsveç'ten gelen skandal açıklamalar, Erdoğan'ın yine hiçbir şey alamadan imza attığını gösterdi. Şimdi de skandalın F-16 meselesinde devam ettiğini görüyoruz. Yatırımcılarından (sahiplerinden) biri olduğumuz F-35 savaş uçağı projesinden çıkartılmamız ve paramızı geri alamamamız yetmiyormuş gibi, yalvar yakar duruma düşürüldüğümüz F-16 uçaklarını nerede kullanıp nerede kullanamayacağımıza dair şartlar koymaya kalktığını görüyoruz.

Erdoğan ne zaman diplomatik görüşmelerde çevirmen olarak yanına o hanım kızımızı aldıysa, ya milyonlarca kaçak sığınmacı ülkemize girdi ya da bedeli milletimize çok yüksek olan sözleşmelere imza attırdılar. Hep söyledim yine söyleyeceğim, Batı Erdoğan hakkında çok şey biliyor."

Bu açıklamaların ardından Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab'ın Kılıçdaroğlu'na dava açtığı öğrenildi. Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab'ın avukatı konu ile ilgili açıklama yaparken Kılıçdaroğlu'nun ceza alacağına inandıklarını ifade etti.

"MAHKUM EDİLECEĞİNE İNANIYORUZ"

Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab'ın avukatı Sezgün Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile şu sözleri ifade etti;

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden müvekkilimiz Fatıma Kavakcı'yı ifa ettiği kamu görevi nedeniyle hedef alarak nefret ve tehdit diliyle yaptığı saldırılara karşı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Bir siyasi parti başkanı tarafından sırf kimliği nedeniyle müvekkilimize yapılan bu tehdidin kamuoyu nezdinde olduğu gibi hukuk düzeni nezdinde de mahkum edileceğine inanıyoruz"