Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefet hakkında önemli açıklamalar: "İstanbul tarihe gömmeyi de bilir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Vatandaşlardan yeniden sabır isteyen Erdoğan, muhalefet hakkında da eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefet hakkında önemli açıklamalar: "İstanbul tarihe gömmeyi de bilir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün 41 Ayda 41 Eser Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. Konuşmasında gündeme dair önemli açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet hakkında açıklamalara değinirken bunun yanı sıra vatandaşlardan da ekonomik sıkıntılar için sabır istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında yer alan önemli başlıklar şu şekildeydi;

"İSTANBUL TARİHE GÖMMEYİ DE BİLİR"

"Bu şehre, bu ülkeye, bu millete eser verene, hizmet edene ne mutlu. Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor. Bizler de bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Bu işi bir hobi olarak görenlerin takdirini biz sizlere bırakıyoruz. İstanbul kendine hizmet edenleri baş tacı yapmayı bildiği gibi ihmal edenleri tarihe gömmeyi de çok iyi bilir."

"DÜNYAYA MÜJDEYİ VERECEĞİZ"

Dünyanın salgınla başlayıp süren enerji ve gıda krizinden geçtiğini dile getiren Erdoğan "Türkiye bu dönemin her aşamasında vatandaşlarını en iyi şekilde korudu. Yeni küresel yönetim ve ekonomi sisteminin lider ülkeleri arasında yer alma hedefinde adım adım ilerlemeyi sürdürüyoruz. Her sıkıntının üstesinden gelirken ödediğimiz bedeller de var. Ukrayna-Rusya savaşı, aşırı yükseliş sebebiyle enflasyonda beklenmedik dalgalanmaya yol açarken, stratejik konumumuz güçlendi. Biraz sonra, Dolmabahçe'deki başkanlık köşkünde BM Genel Sekreteri'nin de katılımıyla, Rusya, Ukrayna temsilcilerinin katılımıyla tarım koridoru ile alakalı, hububat meselesiyle alakalı sıkıntıları aşarak, imzalar atılacak ve bu imzalarla birlikte dünyaya müjdeyi verebileceğiz." dedi.

"MİLLETİMİZDEN SABIR BEKLİYORUM"

Dengesiz fiyatların durulmaya başladığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye'yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum." dedi.