Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kripto Para, Sosyal Medya ve Metaverse Düzenleme Talimatı !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kripto para, sosyal medya ve metaverse yeni düzenlemeler geliyor. Düzenlemenin detayları neler?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kripto Para, Sosyal Medya ve Metaverse Düzenleme Talimatı !

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MYK'da Genel başkan yardımcısı Ömer İleri "Türkiye'de dijital altyapıyı AK Parti kurdu, Dijitalin Siyasetini de AK Parti yapar" başlıklı bir sunum yaptı. Bu sunumda sosyal medya, kripto para ve metaverse ilişkin düzenlemeler yer aldı.

METAVERSE

İleri, Metarves konusuna ilişkin sunumda: "Metaverse son dönemde ele aldığımız önemli bir alan. Yeni gelişmekte olan bu alanı da odağımıza aldık. Bu platformları yakınen takip ediyoruz, bu yeni teknolojiyi kullanmak noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Daha da önemlisi, bu alanın Türkiye açısından çok boyutlu bir şekilde değerlendirmemiz gereken bir alan olduğunu düşünüyoruz. Bu ve benzer gelişmelerin Türkiye'mize sunduğu fırsatları veya ortaya koyabileceği riskleri sürecin en başında tespit etmek, belirlemek gerektiği kanaatindeyiz." ifadelerini kullandı.

3 YIL SONRA HER ŞEY BURAYA TAŞINACAK

İleri 3 yıl sonra Twitter'ın olmayacağını, her şeyin buraya taşınacağını söyleyerek: "Metaverse hızla geliyor. Üç yıl sonunda Twitter kalmayacak. Her şey buraya taşınacak. Onun için biz parti olarak şimdiden neyi ne kadar metaverseye taşıyacağız, neler yapacağız, bunun içine ne kadar gireceğiz onun kararını vermeliyiz." dedi.

KRİPTO PARALAR

Sunumunda kripto paralara da değinen Ömer İleri bu konuda: "Son dönemdeki teknolojik gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Kripto varlıklar gibi toplumumuzun ve dünyanın büyük bir bölümünü etkileme potansiyeline sahip alanlarda AK Parti olarak çalışmalar yapıyoruz." dedi.

Toplantıda AK Parti'nin tekrar yükselmeye başladığı da konuşuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: "Biz artık çok güçlüyüz. Çalışalım, daha fazla bastıralım. Muhalefette adaydan ittifakta kimler olacağa kadar bir belirsizlik var. Oysa Cumhur İttifakında her şey çok net. Muhalefetin bu durumunun altını çizelim, bu konuyu işleyelim" dedi.

SONRAKİ HABER