Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bir Rakip Daha Geliyor! 'Aday Olacağım' Dedi! MHP Eski Milletvekilinden Cumhurbaşkanlığı Adaylığı!

Cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıldan az bir süre kalmasıyla birlikte pek çok isimin adaylığı açıklanmaya başlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına Cumhurbaşkanlığı seçiminde çıkacak olan bir isim daha belli oldu. Cumhurbaşkanlığı adayları kimler? İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Bir Rakip Daha Geliyor! 'Aday Olacağım' Dedi! MHP Eski Milletvekilinden Cumhurbaşkanlığı Adaylığı!

2023 Yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıldan az sürenin kalmasıyla birlikte adaylar kendisini göstermeye başladı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olması beklenen bir isim daha ortaya çıktı. MHP eski milletvekili Cumhurbaşkanı adayı olabileceğini açıklarken pek çok kişi o ismi merak etti.

Önümüzdeki sene yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimine adaylar kendisini göstermeye başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkacak ve adaylığını koyacak isimler belli olurken bir adaylık çağrısı da MHP eski milletvekili Sinan Oğan'dan geldi. Türk milliyetçilerini temsil edecek bir adayın çıkmaması halinde Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyacağını belirten Sinan Oğan oldukça merak edildi.

Sinan Oğan'dan Cumhurbaşkanlığı Adaylığı Çağrısı Geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi adına cumhur ittifakı tarafından aday olduğunu dile getirmişti. Erdoğan'ın adaylığını açık bir şekilde dile getirmesinin ardından muhalefetin kimi aday göstereceği de oldukça merak edildi. Muhalefet cephesinde 2023'te olaak Cumhurbaşkanlığı seçimi için Kemal Kılıçdaroğlu'nun ismi öne çıkarken vatandaşlar sosyal medyadan Mansur Yavaş'ı öne çıkarmaya devam ediyor.

TV100 ekranlarında yayınlanan 'Şimdi Konuşalım' programına konuk olan MHP Eski Milletvekili Sinan Oğan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Sinan Oğan'ın 2023 yılında yapılacak seçim için Cumhurbaşkanlığına adaylığını koyabileceğini belirttiği o cümleleri sosyal medyada gündem oldu.

Türk Milliyetçilerini Temsil Edecek!

Türk Milliyetçilerini temsil edecek bir ismin çıkmaması dahilinde Cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını koyacağını belirten Sinan Oğan "Türkiye'de benim de içinde dahil olduğum Türk milliyetçisi kitle var. Bunun bir kısmı Atatürk milliyetçisi, bir kısmı ulusalcıyım diyor. Bunların önemli bir kısmı, MHP'ye oy verdiği halde Erdoğan'a vermeyecek. İYİ Parti'ye oy verdiği halde Kılıçdaroğlu'na vermeyecek. Bunların oyu yüzde 20-25 civarında. Bunlar kime verecekler. Türk milliyetçilerini temsil eden biri çıkmazsa bana oy verecekler, ben de adayım." dedi.