Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Vermişti! Muhtar Maaşları ile İlgili Kritik Yasa Teklifi TBMM'ye Sunuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde muhtar maaşlarında iyileştirme yapılacağının müjdesini vermişti. Maaşlarda artışı kapsayan torba yasa teklifi TBMM'ye sunuldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Vermişti! Muhtar Maaşları ile İlgili Kritik Yasa Teklifi TBMM'ye Sunuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlar toplantısında yaptığı açıklamada muhtar maaşlarında düzenlemeye gidilebileceğini açıklamıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, muhtar maaşlarında düzenlemeyi içerek torba yasa teklifinin TBMM'ye sunulduğunu açıkladı.

MUHTAR MAAŞLARI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇIKACAK
Elitaş açıklamalarında: "Muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine Çeken, Vergi Usul Kanunuyla kaçakçılık suçunun zincirleme suç kapsamına alınmasını da içeren Eminevim şirketleri mağdurlarını koruyacak düzenlemeleri de içeren torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na bugün sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

MÜJDE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GELMİŞTİ
51'inci Muhtarlar Toplantısı'nda muhtarlar ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşı itibariyle muhtar maaşlarının 3 bin 392 liraya çıkarıldığını hatırlarmış ve muhtar maaşlarının asgari ücretin altında kalmasına razı olmadıklarını söyleyerek asgari ücret seviyesine çıkarma kararı aldıklarını söylemişti. Erdoğan o açıklamada: "Birileri atar tutar, biz yaparız. İşte şimdi yine aynı şekilde hayata geçmesi için gereken kanuni değişikliği en kısa sürede yapacağımız yeni maaşların muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Her sözümüzün arkasında durduğumuz gibi bu sözümüzün de arkasında duracağız demişti. Beklenen torba yasa teklifi TBMM'ye sunuldu. Önümüzdeki günlerde muhtar maaşlarındaki artışın kesinleşmesi bekleniyor.