Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enflasyon ile yeni mücadele mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enflasyon'un son aylarda gösterdiği ciddi sert etkilerin kısa süre sonra etkisinin kalmayacağını ve milletimizin rahat nefes alacağı zamanlara değinerek bir an önce halledileceğine dair konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Enflasyon ile yeni mücadele mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Enflasyona ilişkin açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Eyüpsultan'da yer aldı. 41 Ayda 41 Eser Projesi'nde bulundu. Birtakım konuşmalara değindi. Enflasyon ile mücadelede kısa süre içinde olumlu geri dönüşler alınacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle başladı;

''Sevgili İstanbul'lular, Eyüpsultan'ın güzel insanları, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Ebu Eyüp El Ensari Hazretlerinin komşuları, yoldaşları, gönüldaşları olan sizlerle Eyüpsultan Belediyemizin ilçemize kazandırdığı eser ve hizmetlerin açılışı vesilesiyle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bugün burada Eyüpsultan Belediyemizce tamamlanan toplam yatırım tutarı 456 milyon lirayı bulan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz.''

''Eyüpsultan'a değer katan tüm bu yatırımların ilçemize hayırlı olmasını diliyor. Belediye Başkanımız ve ekibini tebrik ediyorum. İstanbul'dan Antalya'ya Erzurum'dan Gaziantep'e kadar ülkemizin dört bir yanında zengin bir Belediyecilik tecrübesi olan Deniz Köken kardeşimizin tüm birikimini kendisini yetiştiren Eyüpsultan'da kullandığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Tabi Eyüpsultan'da yapılanlar sadece bunlarla sınırlı değil. İlçemize ne söz verdiysek hepsini de yaptık. Yapmayı sürdürüyoruz. Mesela Nişanca ve Pirinççi mahallelerimizin imar planı ve tapu sorunlarını çözmenin sözünü vermiştik. Çözüldü mü? Çözüldü. İstanbul'un bu güzide ilçesini her alanda daha ileriye götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız.''

''Dengesiz fiyatlar durulmaya başladı. Hükümet olarak ülke ekonomisine zarar verme pahasına günlük kazanç peşinde koşanları yakından takip ediyoruz. Bu gözü doymazların hesaplarını ellerine tutuşturmakta kararlıyız. Türkiye'yi son 20 yılda nasıl her badireden çıkarmışsak inşallah bugünkü sıkıntıları da biz çözeceğiz. Milletimden biraz daha sabır ve mücadelemize destek bekliyorum.'' diyerek enflasyon ile mücadele de ciddi atılımların atılacağı ve en kısa sürede sıkıntıların çözüleceğine vurgu yaptı.