Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün İstanbul'un Eyüpsultan ilçesinde bulundu. Belediye Başkanı Deniz Köken'in ilçe için '41 Ayda 41 Eser' projesinin açılış törenine katıldı. Törende birtakım açıklamalara yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul ve Eyüpsultan'lıları selamlayarak konuşmalarına başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan '41 Ayda 41 Eser' projesi ve yapımına vesile olanlara şöyle dedi;

''Sevgili İstanbul'lular, Eyüpsultan'ın güzel insanları, değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Ebu Eyüp El Ensari Hazretlerinin komşuları, yoldaşları, gönüldaşları olan sizlerle Eyüpsultan Belediyemizin ilçemize kazandırdığı eser ve hizmetlerin açılışı vesilesiyle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bugün burada Eyüpsultan Belediyemizce tamamlanan toplam yatırım tutarı 456 milyon lirayı bulan 41 ayrı projenin açılışını yapıyoruz. Belediyemiz tarafından Eyüpsultan Camii'mizin çevresindeki binalar, işyerleri ve sokaklar İstanbul'a ve ismini taşıyan yere yakışır bir şekilde düzenlendi. Rehabilite edildi. Yeşilpınar ve Esentepe mahallelerimize iki Abidevi Camii kazandırıldı. İlçemizi sembol kulüplerinden Erokspor'umuz için gençlerimize her türlü hizmeti verecek bir tesisi inşa edildi. Ayrıca Yeşilpınar'da bir futbol kompleksi ve Eyüpspor Kemerburgaz kamp alanı ile birlikte çok sayıda spor tesisi tamamlandı. Kurulan Sıfır Atık Tesisi ile hem çevrenin korunması hem atıkların değerlendirilmesi sağlandı. Eyüpsultan'daki hiçbir vatandaşımızın gıda sıkıntısı yaşamaması için Aş Evi kuruldu. İlçenin çeşitli yerlerinde 43 adet Park ve Peyzaj düzenlemesi hayata geçirildi. Kültür merkezlerinden restorasyonlara Otopark'lardan Sosyal Hizmet Birimlerine kadar pek çok hizmet Eyüpsultan'lıların emrine verildi. Tüm bu eserleri bugün resmen hizmete açıyoruz. Diğer Kamu Kurumlarımız tarafından inşa edilen yatırım tutarı 126 milyon lirayı geçen Okul ve Karakol binalarının açılışlarını da buradan yapıyoruz. Eyüpsultan'a değer katan tüm bu yatırımların ilçemize hayırlı olmasını diliyor. Belediye Başkanımız ve ekibini tebrik ediyorum. İstanbul'dan Antalya'ya Erzurum'dan Gaziantep'e kadar ülkemizin dört bir yanında zengin bir Belediyecilik tecrübesi olan Deniz Köken kardeşimizin tüm birikimini kendisini yetiştiren Eyüpsultan'da kullandığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Tabi Eyüpsultan'da yapılanlar sadece bunlarla sınırlı değil. İlçemize ne söz verdiysek hepsini de yaptık. Yapmayı sürdürüyoruz. Mesela Nişanca ve Pirinççi mahallelerimizin imar planı ve tapu sorunlarını çözmenin sözünü vermiştik. Çözüldü mü? Çözüldü. İstanbul'un bu güzide ilçesini her alanda daha ileriye götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız.'' dedi.

Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mevladan bir söz ile konuşmasına başlayarak ardından Bay Kemal ile devam etti. Şunları dedi;

''Ne diyor Mevlana Hazretleri, 'Kamil o dur ki; koya dünyada eser, eseri olmayanın yerinde yeller eser'. Açılışını yaptığımı eserler hem onları ilçemize kazandıranların ismini tarihe altın harflerle yazdıracak hem de nesiller boyunca dilden dile dolaşacak. Hayır dualara vesile olacaktır. Bu şehre bu ülkeye bu millete eser verene hizmet edene ne mutlu. 'Bay Kemal musluk açma töreni yapıyor'. Bizlerde görüyorsunuz bu tür eserlerle sizlerle beraber oluyoruz. Tabi bu öyle herkese nasip olacak bir paye şeref değildir. Bunun için emek vermek, vakit vermek, kendini şehrine ve insanlarına adamak gerekir. Bizim nazarımızda Belediye Başkanlığı işte bu anlayışla yapılabilecek bir vazifedir.'' ifadelerini kullandı.