Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri 8 Temmuz 2022'de ödenecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kabine Toplantısı sonrasında kurban bayramında emeklilere ödenecek ikramiye ödemelerine ilişkin detayları açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri 8 Temmuz 2022'de ödenecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri 8 Temmuz 2022'de ödenecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri 8 Temmuz 2022'de ödenecek! Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Kabine Toplantısı sonrasında kurban bayramında emeklilere ödenecek ikramiye ödemelerine ilişkin detayları açıkladı.

Uzun süredir gündemi meşgul eden konular arasında yer alan Kurban Bayramı emekli ikramiyelerine ilişkin detaylar belli oldu. Emekli ikramiyelerine zam gelip gelmeyeceği merakla araştırılırken bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama sonrasında ise Kurban Bayramı emekli ikramilerinin hesaplara yatırılacağı tarih belli oldu.

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Buna göre ise Kurban Bayramı emekli ikramiyeleri 8 Temmuz 2022 tarihinde emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Kurban Bayramı emekli ikramiyelerine zam gelip gelmeyeceği merakla araştırılırken bu konu ile ilgili açıklama yapılmazken yatırılacağı tarih açıklandı. Buna göre ise emekli ikramiyelerinin 1100 TL olarak 8 Temmuz 2022 tarihinde yatırılacağı bilgisine ulaşıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KABİNE TOPLANTISI ASGARİ ÜCRET VE EMEKLİ AÇIKLAMALARI..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan işveren tarafıyla görüşülerek asgari ücretin yeniden değerlendirilmesini istedim. Asgari ücret artışı yapılırken Bakanlığımız, özellikle belli sayıya kadar personel çalıştıran işverenleri gözetecek bir yöntem de geliştirecektir. İnşallah en kısa sürede müjdeli bir haberi paylaşmak istiyoruz.

Amacımız enflasyon oranı kaç olursa olsun hiçbir çalışanımızın ve emeklimizin hayat pahalılığının altında ezilmesine müsaade etmemektir.

Temmuz ayı memur maaşları, Kurban Bayramı öncesinde 8 Temmuz'da zamlı haliyle ödenecek.