Cumartesi öncesi dev indirim! Bu gece 00.00'da pompada litre fiyatları değişecek

Son Dakika Haberi! Benzin ve LPG Otogaz litre fiyatlarına çok büyük indirim yapılacağı öğrenildi. Bu gece 00.00'dan itibaren geçerli olacak indirim ile benzin ve LPG Otogaz fiyatları düşecek.

Cumartesi öncesi dev indirim! Bu gece 00.00'da pompada litre fiyatları değişecek

Akaryakıt sektöründen gelen son haber milyonlarca araç sahibinin yüzünü güldürecek. Dolar kuru ve brent petrol bazlı fiyat değişimleri sonrası bu gece yarısından itibaren hem benzinin litre fiyatı hemde LPG Otagazın litre fiyatı düşecek. İndirim tutarları ise daha önceki indirimlere göre çok daha yüksek olacak. İşte akaryakıt sektöründen gelen o haber.

HEM BENZİN HEM LPG! MİLYONLARCA SÜRÜCÜNÜN YÜZÜ GÜLECEK

Akaryakıt sektörü bu hafta içerisinde oldukça büyük fiyat değişimlerine sahne oldu. Dolar kurunun 17.40 TL bandından 16.60 TL bandına inmesi motorin fitre fiyatlarında kendisini göstermişti. Haftanın ilk işlem günlerinde ve hafta ortasında gelen indirimler motorin fiyatlarının 30 TL sınırından 26.60 TL seviyelerine inmesini sağladı. Öyle ki bu hafta içerisinde gelen indirimlerin tutarları motorinde 3.34 TL oldu.

Dolar kuruna bağlı indirimlere brent petrol fiyatlarının da eklenmesiyle birlikte benzin ve LPG Otogaz fiyatlarında da indirim olması beklentisi oluşmuştu. Bu beklenti karşılığını buldu.

Akaryakıt sektöründen gelen son bilgilerde; bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve LPG otogaz fiyatları düşecek. İndirim tutarları ise şu şekilde olacak.

Benzinin litresi için beklenen indirim tutarı 2.13 TL

LPG Otogaz litresi için beklenen indirim tutarı 1.71 TL

Yukarıda yer alan indirimler pompa fiyatlarına 1 Temmuz'u 2 Temmuz Cumartesi'ye bağlayan gece 00.00'dan sonra geçerli olacak. Fiyat tarifeleri gece yarısından sonra pompa satış rakamlarına yansıyacak.

Motorin litre fiyatlarında ise haftasonu öncesinde bir değişim beklenmiyor.

BENZİN VE LPG FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Benzine gelecek olan 2.13 TL'lik indirimin ardından sürücüler başkent Ankara'da bir litre benzin için 25.29 TL ödeme yapacaklar. İstanbul'da bir litre benzin 25.17 TL'den satılacak. İzmir'de de Ankara'da oluğu gibi bir litre benzin 25.29 TL olacak.

İstanbul'da bir litre LPG için sürücüler indirim sonrası 10.48 TL ödeme yapacaklar. Ankara'da 12.44 TL olan LPG indirimle birlikte 10.73 TL ödeyecekler. İzmir'de LPG'nin litresi 10.42 TL'den satılacak.