Cübbelinin Görüntüleri etiketi Türkiye gündemine girdi! Kaset yayınlandı mı, neden gündem oldu?

Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden olaylar arasında yer alan Cübbeli Ahmet Hoca ile İsmailağa cemaatinin lideri Saadettin Ustaosmanoğlu arasında yaşanılan gerilim devam ediyor. Cübbelinin Görüntüleri etiketi Türkiye gündemine girdi! Kaset yayınlandı mı, neden gündem oldu?

Cübbelinin Görüntüleri etiketi Türkiye gündemine girdi! Kaset yayınlandı mı, neden gündem oldu?

Cübbelinin Görüntüleri etiketi Türkiye gündemine girdi! Kaset yayınlandı mı, neden gündem oldu? Uzun süredir Türkiye gündemini meşgul eden olaylar arasında yer alan Cübbeli Ahmet Hoca ile İsmailağa cemaatinin lideri Saadettin Ustaosmanoğlu arasında yaşanılan gerilim devam ediyor. Cübbeli Ahmet Hoca hakkında kaset iddiaları ülke gündemini sarsarken sosyal medyanın bir numarasında "Cübbelinin Görüntüleri" etiketi yer alıyor. Peki görüntüler gerçek mi? İşte detaylar!

Cübbelinin Görüntüleri etiketi Twitter'da ilk sıraya yerleşti!

Cübbelinin Görüntüleri etiketi Türkiye gündemine girdi! Kaset yayınlandı mı, neden gündem oldu?

Kaset iddiaları ile ilgili sıcak gelişmeler yaşanacak mı yaşanmayacak mı merak ediliyor.

Cübbeli Ahmet Hoca ile Saaddetin Ustaosmanoğlu arasında neler yaşanmıştı?

Saadettin Ustaosmanoğlu'nun "Erkeksen şeyhliğini ilan et; et de kasetlerini patlatalım" sözleriyle hedef aldığı Ünlü, hakkındaki iddialara yönelik Halk Tv'den İsmail Saymaz'a konuşmuştu.

"Şeyhlik ilan etmeyeceğim, kaseti çıkarmayan melundur" diyen Ünlü, Ustaosmanoğlu'nun söz ettiği kasetlerin Iraklı Şeyh Seyyid Muhammed Accan el Hadid ile çekilen görüntüler olduğunu söyledi. Ünlü, "Kaset konusu belaltı değil. Ustaosmanoğlu diyor ki, ‘Accan’a biat etmişsin.’ Ne alakası var? Şu anda geliyor başka tarikatlar, icazet yazıyorlar. Teberrüken diye usul var. Bende bir çuval var. Eski alimlerden" ifadelerini kullandı.

Ünlü, "Şeyhlik niyetiniz var mı?" sorusunu “Asla! Kendime göre cemaatim var, bunlar tarikat ehli değil ki. Açık, solcu, Alevi, her sınıftan dinleyenim var. Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah’ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat’ın cuntasından, FETÖ’den korkmamışım, bundan mı korkacağım?” şeklinde yanıtladı.