Cübbeli Ahmet Hoca'nın ''Kasetlerini Patlatırım'' Tehdidiyle İlgili Bomba Yanıtı Gündem Oldu! Öyle Bir Beddua Etti ki...

Son günlerde gündemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alan Cübbeli Ahmet Hoca hakkındaki tehdit ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cübbeli Ahmet Hoca'nın ''Kasetlerini Patlatırım'' tehdidiyle ilgili bomba yanıtı gündem oldu! öyle bir beddua etti ki, o sözleri damga vurdu! İşte detaylar...

Cübbeli Ahmet Hoca'nın ''Kasetlerini Patlatırım'' Tehdidiyle İlgili Bomba Yanıtı Gündem Oldu! Öyle Bir Beddua Etti ki...

Son günlerde gündemin en çok konuşulan isimlerinden birisi olan Cübbel Ahmet Hoca geçtiğimiz günlerde Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu'nun gündeme bomba gibi düşen cümleleri ile gelmişti. Sosyal medyada çok konuşulan tehdit sonrası Cübbeli Ahmet Hoca'dan yanıt geldi.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ölümünün ardından yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, "Erkeksen şeyhliğini ilan et de kasetlerini patlatalım" şeklinde konuştuğu Cübbeli Ahmet Hoca'dan yanıt geldi. Bu olayın sosyal medyada oldukça konuşulması üzerine suskunluğunu bir kenara bırakan Cübbeli Ahmet Hoca'nın o iddia ve tehditler hakkında yaptığı açıklaması çok konuşulacak.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan İddia ve Tehdide Yanıt Geldi!

Nakşibendi tarikatına bağlı 'İsmailağa Cemaati'nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu'nun 23 Haziran'da hayatını kaybetmişti. Hayatını kaybeden Mahmut Ustaosmanoğlu'nun ardından tarikat mensupları arasında başlayan liderlik çatışması gündemde farklı konularında yer almasına neden oldu.

Şeyhlik ilan etmek gibi herhangi bir niyetinin olmadığını belirten Cübbeli Ahmet Hoca "Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah'ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor" şeklinde yanıt verdi.

''Su Bile Döktürmediler'' Dedi!

Milyonlarca kişi tarafından Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, cemaat içinde engellendiğini belirterek bu konuyu şu cümlelerle dile getirmişti; "Efendi Hazretlerimize bir bardak, bakraç cenaze şerefisine su bile döktürmediler" diyerek tepki göstermişti.

Mahmut Ustaosmanoğlu'nun yeğeni Saadettin Ustaosmanoğlu'ndan Cübbeli Ahmet iddialarına yanıt gecikmedi. YouTube sosyal medya platformunu aracı olarak kullanan ve 4 saatlik bir video çeken Saadettin Ustaosmanoğlu "Sen cenazeye su dökmeye gelsen Show TV'yle geleceksin. Seninle mi uğraşacaktık. Basit bir derse giriyorsun külliyede, Show TV orada" dedi.

Açıklamalarına daha sert şekilde devam eden Ustaosmanoğlu "Cübbeli Ahmet Mahmut'un ülkeler arası maceraları. Filmin kendisini daha piyasaya sürmedik. Bunlar daha fragman. Endonezya'dan başlayalım mı? Mısır, Lübnan, İran... Film ortaya çıktığında bütün şalterlerin atacak zaten. Erkeksen şeyhliğini ilan et. Çok meraklısın çünkü. İlan et de kasetlerini patlatalım. Hadi buyur" şeklinde konuştu.

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Kaset İddialarına Yanıt!

Tüm bu olayların ardından sessizliğini bozarak açıklama yapan Cübbeli Ahmet Hoca Halk TV'den İsmail Saymaz'a konuşan Cübbeli, "Kasetleri çıkarmayan melundur. Allah'ın laneti üzerine olsun. Hepsini çıkart bakalım. Şeyhlik derdim yok ama sanki varmış da kasetler engelliyor imajı veriyor. Ben 28 Şubat'ın cuntasından, FETÖ'den korkmamışım, bundan mı korkacağım?" dedi.

İsmailağa'dan dışlanıyor musunuz?" sorusuna da yanıt vermeyi ihmal etmeyen Cübbeli, "Ben rolümün arttığını hissediyorum. Bana 20 kere telefon ediyorlar. Mecburlar. Cemaatin yüzde 80-90'ını ben tanıtmışım. Halk bana bakar. Diyorum ki, bu iş düzgün gittikçe destekleyeceğim'' şeklinde konuştu.