CTE kadroları açıklandı: 150 memur alınacak!

2021 yılının geride bırakılması ile birlikte yeni dönemde ortaya çıkan personel ihtiyacının giderilmesi amacı ile kurumlar personel alımı ilanlarını yayınlamaya başladı. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşları sevindiren son haber Ceza İnfaz Kurumları ve Tutuk Evleri Müdürlüğünden geldi. Müdürlük yeni dönemde memur alımı yapacağını duyurdu!

CTE kadroları açıklandı: 150 memur alınacak!

Belirli bir eğitim seviyesine sahip olan kişileri, ülke sınırları içerisinde yaşanan işsizlikten etkilenmemek adına, kişileri kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilme hayallerine bir adım daha yaklaştırabilecek olan ilan yayınlandı. Ceza İnfaz Kurumları ve Tutuk Evleri Müdürlüğü ocak ayı itibari ile başvuru yapılabilecek olan personel alımı ilanını yayınladı. İlana göre önümüzde ki dönem içerisinde 150 kişilik memur alımı gerçekleştirilecek!

İdare Memuru Alınacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına dahil olarak, iş hayatını garanti altına almak isteyen milyonlarca vatandaş, sürekli olarak kurumların personel alımı ilanlarını araştırıyor. Vatandaşların bu araştırmaları sonucunda karşılarına çıkan haberlere bir yenisi daha eklendi. Yeni yılın gelmesi ile birlikte kamu kurum ve kuruluşlarının yeni dönem içerisinde ki kadro eksikliklerini belirlemesinden sonra, kurumlar tek tek ilana çıkmaya başladı. İlana çıkan kurumların arasına CTE de dahil oldu.

Yeni dönem itibari ile bünyesinde görevlendirmek üzere 150 kişilik memur alımının gerçekleştirileceğini duyuran CTE, adayların idare memuru kadrolarında istihdam edileceğini duyurdu!

İdare Memuru Başvuru Şartları Yayınlandı!

Adalet Bakanlığının kontrolünde olan Ceza İnfaz Kurumları ve Tutuk Evleri Müdürlüğü tarafından açıklanmış olan idare memuru kadrolarına başvuru şartları yayınlandı. Müdürlük, ilana başvurmak isteyen adayların taşımaları gereken özellikleri şu şekilde belirledi:

• Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
• En az lisans mezunu olmak
• Yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak
• 2020 yılından düzenlenen KPSS’nin P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak
• Sınavın son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak
• 35 yaşını aşmamış olmak
• Güvenlik soruşturmasını başarı ile tamamlamak
• Belirlenen bir sağlık kuruluşuna giderek, ilgili görevin yapılmasını engelleyecek herhangi bir sağlık problemine sahip olunmadığını, sağlık raporu aracılığı ile ispat etmek

Başvuru Şekli ve Başvuru Tarihleri Yayınlandı!

CTE’nin açmış olduğu idare memuru kadrosuna başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 17 Ocak-31 Ocak 2022 tarihleri arasında, e-devlet aracılığı ile gerçekleştirebilecek. İnternet platformu dışında kalan başvuru yöntemleri değerlendirilmeye alınmayacak.

SONRAKİ HABER