ÇOMÜ 4 Bin 500 TL Maaş ile En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) en lise mezunu olmak üzere çok sayıda sözleşmeleri personel istihdamı gerçekleştirecek.

ÇOMÜ 4 Bin 500 TL Maaş ile En Az Lise Mezunu Sözleşmeli Personel Alacağını Duyurdu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere en az lise mezunu olmak üzere 37 sözleşmeli personel temin edilecek. Adayların KPSS ilgili puan türünden aldıkları puanlara göre yapılacak personel alımı için kadro özelinde farklı şartlar da belirlenmiştir.

657 satılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesinde yer alan hususlara göre istihdam edilecek 37 personelin en lise mezunu olması şartı aranacak. Genel şartların dışında her bir kadro için belirlenen özel şartları sağlayan adaylarını ilgili başvuru ekranı üzerinden söz konusu pozisyonlar için başvurularını yapmaları mümkündür.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’nden Sözleşmeli Personel Alım İlanı kapsamında belirlenen birçok farklı kadroda personel alımı yapılacak. Pek çok farklı kadro için yapılacak personel temini ile KPSS ilgili puan türlerine göre sıralama yapılacak personel alınacak. Geneli sağlık kadroları olmak üzere ayrıca genel hizmetler için de ilanda birçok kadro belirlendi.

Çok sayıda personel alınmasını öngören ilana göre her bir kadro için özel şartlar da belirlendiği için adayların bu şartları da sağlaması gerekmektedir. ÇOMÜ sözleşmeli personel alım ilanında yer alan ve alım yapılacak kadrolar şu şekildedir:

  • Hemşire (Ortaöğretim)
  • Sağlık Teknikeri
  • Koruma ve Görevlisi
  • Destek Personeli (Temizlik)

Başvuru Şartları Nelerdir?

ÇOMÜ sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adayların KPSS ilgili puan türlerinden gerekli puanları almış olması aranan temel şarttır. Öte yandan her bir kadro için özel şartlar yer alır. Başvurular için istenen genel şartlar:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 48’inci madde ilgili bölümündeki şartları taşımak.
  • 2020 yılına ait KPSS P4 veya KPSS P93 puanlarına sahip olmak.
  • Her bir kadro için belirlenen özel mesleki şartları sağlamak.

ÇOMÜ Personel Alımı Başvuru Tarihleri

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi sözleşmeli personel alım ilanı için toplamda 37 kişi alınması öngörülüyor. İlgili sözleşmeli personel alım ilanı için adayların 1 Aralık – 15 Aralık 2021 tarihleri arasında başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Adayların başvurularını Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi resmi personel temin internet adresi üzerinden yapmaları mümkündür.