Cnn Türk'te yalaka tartışması! Kendi adına konuş diyen Emin Pazarcı kimdir, kaç yaşında?

CNN Türk kanalında dün gece saatlerinde Gece Görüşü programında yaşanılan olaylar sabah saatlerinde Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Cnn Türk'te yalaka tartışması! Kendi adına konuş diyen Emin Pazarcı kimdir, kaç yaşında?

Cnn Türk'te yalaka tartışması! Kendi adına konuş diyen Emin Pazarcı kimdir, kaç yaşında?

Cnn Türk'te yalaka tartışması! Kendi adına konuş diyen Emin Pazarcı kimdir, kaç yaşında? CNN Türk kanalında dün gece saatlerinde Gece Görüşü programında yaşanılan olaylar sabah saatlerinde Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Sunucu Hande Fırat'ın kendilerine yöneltilen eleştirilere yanıt verdiği ve açıklamalar yaptığı sırada Emin Pazarcı lafa girerek "Kendi adına konuş" sözleri ile sabah saatlerinde ülke gündemine girdi. Emin Pazarcı'nın o görüntüleri sabah saatlerinden itibaren paylaşılmaya devam ederken vatandaşlar ise kişinin hayatını araştırmaya başladı. İşte detaylar!

Gece Görüşü programı yalaka tartışması!

CNN Türk kanalı Gece Görüşü programında sunucu ve yorumculara gelen eleştiriler sunucu Hande Fırat'ı oldukça rahatsız etti. Kendilerinin 'yalaka' olduklarını ifade eden yorumlara maruz kalan programda ki yorumculara programın sonuna doğru Hande Fırat tepkide bulundu. Kendilerinin asla yalaka olmadığını, gündemde ki konuları eleştirdiklerini açıklayan Hande Fırat programda ki herkes adına "Biz yalaka değiliz" ifadelerinde bulundu.

Emin Pazarcı'nın ise Hande Fırat'ın bu sözleri sonrasında yaptığı açıklamalar Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Emin Pazarcı, Hande Fırat'a "kendi adına konuş" sözlerini söylerken sosyal medyada ise Pazarcı hakkında "yalaka olduğunu kabul etti" ifadelerinde bulunuldu.

Emin Pazarcı kimdir?

Emin Pazarcı medya dünyasında ki bilinirliğini ilk olarak Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü'nde eğitime devam ettiği sıralarda giriş yaparak elde etti. 1980 darbesinin ardından gazeteci Avni Özgürel ile birlikte Yeni Sözcü Dergisi adında bir dergi çıkarılırken Emin Pazarcı' da bu ekip içerisinde yer aldı. Bu dergi, sıkıyönetim komutanlığı tarafından kapatıldı.

Sonraları, Akajans ve Tercüman Gazetesi’nde muhabir olarak görev alan Emin Pazarcı, uzun yıllar siyaseti, ekonomi, diplomasi, parlamento, savaş muhabirliği gibi alanlarda çalışmalarda bulundu.

1995 senesinde ise Akşam Gazetesi’nde yazarlık ve Ankara temsilciliği yaptı. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde iki dönem öğretim görevlisi olarak dersler veren Emin Pazarcı’nın “Kurt Bakışıve “Gizli Alemlerisimli iki kitabı ve yüzün üzerinde ödülü bulunuyor. Emin Pazarcı, halen Akşam Gazetesi Ankara Temsilciliği ve köşe yazarlığı görevlerini yürütüyor.