CHP'li İsimden Ok Gibi KPSS İtirafı! 2010'da Matematiği Full Çıkaran O İsim 'Sızdırıldı' Dedi! İtiraf Niteliğinde Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz Pazar yapılan 2022 KPSS gündeme damga vurmuştu. Sınavda çıkan soruların bir yayınevinin denemelerinde çıktığında dair ortaya atılan iddialar sonrası KPSS oturumları iptal edilmişti. CHP'li isimden ok gibi KPSS açıklaması geldi. KPSS hakkında 'sızdırıldı' diyen CHP'l isim kim? İşte detaylar...

CHP'li İsimden Ok Gibi KPSS İtirafı! 2010'da Matematiği Full Çıkaran O İsim 'Sızdırıldı' Dedi! İtiraf Niteliğinde Açıklama Geldi!

Geçtiğimiz pazar günü milyonlarca kişinin hayalndeki mesleği yapabilmek için katılım sağladığı 2022 KPSS şok iddialar ile gündeme gelmişti. KPSS sınavı sonrası bir yayınevine ait deneme kitapçığındaki soruların KPSS sınavında çıkan sorularla oldukça benzemesi üzerine 'sorular sızdırıldı mı?' çıkışı yapıldı.

Sosyal medya gündemine gelen bu konu sonrası ÖSYM Başkanı Halis Aygün görevden alınmış ve yerine Bayram Ali Ersoy getirilmişti. Tüm olayların ardından sınava giren milyonlarca kişi paylaşımlarına ve eleştirilerine devam ederken CHP kanadındaki o isimden çarpıcı bir açıklama geldi. CHP'li Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı İzel Zenginobuz'dan gelen o açıklama gündeme bomba gibi düştü.

İzel Zenginobuz'dan KPSS Açıklaması!

KPSS'nin iptal edilmesinin ardından sınava yönelik eleştiri, açıklama ve incelemeler devam ederken gözler bu sefer CHP kanadına çevrildi. HP'li Gaziemir Belediye Başkan Yardımcısı İzel Zenginobuz'un yaptığı o açıklama gündeme damga vururken itiraf niteliğindeki o açıklama resmen olay oldu. Oldukça samimi açıklamalarda bulunan İzel Zenginobuz KPSS sınav sorularının sızdırılmasına yönelik ortaya atılan iddialar hakkında;

'Arkadaşlarım bana gelip, 'Bizim dershane mantık sorularıyla ilgili ders koydu. Gitsek mi gitmesek mi?' dedi. Gitmeye karar verdik. Arkadaşlarım sağ olsun beni de çağırdı. Ben de kaçak öğrenci olarak gittim. 'Mantık soruları 35-40 senedir çıkmıyor' dediler. Bizim dershane bu bilgiyi vermemişti.dedi.

KPSS 2010 Açıklamasıyla Gündem Oldu!

2010 Yılında KPSS sınavına giren Matematik bölümünde full yaptığını açıklayan Zenginobuz söyledikleriyle gündeme damga vururken sözlerine şu şekilde devam etti. Zenginobuz 'İyi ki son anda gitmişim. Yemin ediyorum sınavda gözlerim fal taşı gibi açıldı. 2 tane mantık sorusu çıktı. Matematikte birinci ve ikinci bölümde full çıkardım. O ders sayesinde oldu. 40 sene sonra mantık sorusu çıkacağı bilgisi birilerine nasıl ulaştıysa, işte bugün de aynı şey hala yaşanıyor.'