CHP Grup Başkanvekili Engin Altay canlı yayında muhalefetin adayını açıkladı!

Fox TV ekranlarında katıldığı canlı yayında CHP Grup Başkanvekili Engin Altay Cumhurbaşkanlığı için aday ile ilgili çok net konuştu. Altay, "Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum" ifadelerini kullanarak cumhurbaşkanı adayının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay canlı yayında muhalefetin adayını açıkladı!

Uzun bir süredir merak konusu olan cumhurbaşkanı adaylığı konusunda yeni gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz gün 6'lı masaya şartlarını sunarak bir kez daha aday olmak istediğini belirten Muharrem İnce'nin ardından bugün bir gelişme de Fox TV'de yaşandı. Fox TV ekranlarında yaşanan gelişme ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına çıkacak olan en büyük rakibin kim olacağı ile ilgili yeni bilgiler duyuruldu. CHP tarafında ilk olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimleri gündeme gelmiş olsa da son zamanlarda Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü aday olarak gösteriliyor. Ancak bugün yapılan açıklama herkesi şaşırttı.

İlker Karagöz tarafından sunulan ve Foc TV ekranlarında yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk olan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili konuştu. Adaylık konusuna da değinen Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi.

Ak Parti'nin alacağı oylardaki düşüşün büyük ölçekli olacağını belirten Altay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a erken seçim çağrısında bulundu.

Bir an önce erken seçime gidilmesi gerektiğini belirten Grup Başkanvekili Altay, "Erdoğan, 3'üncü parti olmak istiyorsa seçimi kasım ayında yapar" ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay canlı yayında açıkladı: Adayımız Bay Kemal

Ecevit'i Hatırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen ve erken seçim yapması gerektiğini belirten Engin Altay "Rahmetli Ecevit 3 yıl içinde 22'den 1'e düştü. O dönem parlamentoda 5 siyasi partinin hepsi parlamento dışı kaldı. Yani Erdoğan, eğer seçimi mayıs ya da haziran ayında yaparsa 5'inci parti olursa dua etsin" ifadelerini kullandı.

Erken seçim çağrısında bulunan CHP Grup Başkanveili Engin Altay,6'lı masanın adayıyla ilgili konuşmayacağını belirrti ve CHP'nin adayı ile ilgili konuştu. Engin Altay CHP'nin cumhurbaşkanı adayını şu sözlerle açıkladı "Ben 6'lı masanın adayını 6'lı masa adına konuşursam hadsizlik yapmış olurum ama CHP'nin ve CHP'lilerin adayı Bay Kemal. Gönüllerdeki aday falan değil, düz söylüyorum adayımız Bay Kemal"