CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel: Biz Soylu'dan Korkmayız !

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyerek HDP Milletvekili Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasından, Sezen Aksu'nun gündem olan şarkısına ilişkin pek çok konuda açıklama yaptı.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel: Biz Soylu'dan Korkmayız !

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, düzenlediği basın toplantısında pek çok konu başlığından bahsetti. HDP'li Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılması, Sezen Aksu'nun şarkısı ve Süleyman Soylu'nun bu konudaki yorumu...

HDP MİLLETVEKİLİ SEMRA GÜZEL

Özel, Semra Güzel'in dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin: "Soruşturmasının yürüyebilmesi açısından bu dosyaya özel olarak dokunulmazlığının kaldırılması noktasında 'evet' oyu kullanacağız" dedi.

Haber

SEZEN AKSU'NUN EVİNİN ÖNÜNDE KONUŞMA YAPAN GRUBA TEPKİ !

CHP'li Özel, Hz. Adem ve Hz. Havva ile şarkı sözlerinden dolayı suç duyurusunda bulunulan Sezen Aksu'ya ilişkin: "Süleyman Soylu şöyle bir ifade kullanmış; 'Toplumsal olaylara sert müdahale değil, müzakereci bir yaklaşım benimsiyoruz.'

Gece karanlığında Sezen Aksu’nun evinin önünde toplananların güvenliklerini sağlıyorsun. Kim bunlar? Siyah gömlekliler mi? Kimin adına kimi tehdit ediyorlar?" ifadelerini kullandı.

Haber

ŞARKI 2017'DE BESTELENMİŞ

Yapılanın nefreti örgütlemek olduğunu söyleyen Özel: "Şarkıyı 2022'de köpürtenler, bunun adı faşizmin bayrağını yükseltmektir. Bunun adı işlenmeyen suçları dine karşı işleniyormuş gibi gösterip, nefreti örgütlemektir. Bu, sokaktaki yangının din istismarı ile bastırılmaya çalışılmasıdır.

Biz Soylu'dan korkmayız. Milli Beka Hareketi'nden korkmayız. Melike Hatun Camii İmamı Halil Konakçı camide vaaz yapıyor ve alkış var. Camide din anlatsa, din kültürü anlatsa, dine uygun, Müslümanlığa uygun vaazlarda bulunsa kimse bir şey demeyecek. Sezen Aksu'yu hedef gösteriyor ve 'şeriat gelmeli' diyor. Açık açık Sezen Aksu'yu tehdit ediyor.

2 hafta önce bir başka camide de beni tehdit etti. Sezen Aksu, 2010 yılında referanduma destek verdi; ama 2016'da destek vermedi. Onlarla aynı çizgide olmadığı için tehdit alıyor" dedi.

HDP'Lİ SEMRA GÜZEL BÜYÜK BİR YANLIŞ YAPMIŞ

HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'e ilişkin açıklamasında da: "HDP'li Semra Güzel büyük bir yanlış yapmış. Cumhurbaşkanının valilere, kaymakamlara, alay komutanlarına 'dokunmayın' dediği zamanda bir teröriste dokunmuş. Bu affedilir bir şey değil.

Ama biz Semra Güzel'in örgüt kıyafetleriyle çektirdiği fotoğraf ve elindeki silahla çektirdiği fotoğrafın doğru olmadığını, bunun milletvekilliğiyle bağdaşır olmadığını, soruşturmasının yürüyebilmesi açısından bu dosyaya özel olarak dokunulmazlığının kaldırılması noktasında 'evet' oyu kullanacağız" ifadelerini kullandı.