Çeyrek ve Gram Altında Son Durum Ne? Altın Yatırımcılarına Uzmanlardan Uyarı Geldi!

Altın fiyatlarında yükseliş devam ediyor. Gram altının fiyatının rekor seviyelere ulaşmasının ardından piyasa uzmanı İslam Memiş'ten uyarı da gecikmedi. İşte altında son durum…

Çeyrek ve Gram Altında Son Durum Ne? Altın Yatırımcılarına Uzmanlardan Uyarı Geldi!

Altın fiyatlarında haftalardır devam eden yükseliş, haftanın son işlem gününden önce sakin bir seyir izlemeye devam ediyor. Son dönemde kurda yaşanan artışlar ve enflasyon gibi etmenler nedeniyle ciddi bir değer kazanan altın, yükselişine devam edecek mi merak ediliyor.

Hafta başından itibaren yatay bir seyirle uzun sürenin ardından sakinlemeyi başaran gram altın, 785 lira seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Çeyrek altın is önceki kapanışının hafif altında yeni güne başladı. Uzmanlar ise şuan için döviz ve altın alımlarının yapılmasının uygun olduğunu ancak ani yükselişler karşısında alım yapılmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

Gram Altın Ne Kadar?

Gram altın fiyatlarında dalgalı seyir görülmeye devam ediyor. Hafta başından itibaren yatay bir düzlemde ilerleyen gram altın, uzun süredir yükseliş eğilimini sürdürüyor. 9 Aralık Perşembe günü itibariyle nispeten düşüş eğilimi içinde başlayan gram altın fiyatları ise 785 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Gün boyunca piyasalardan gelecek haberlere göre gram altın fiyatlarının da yönünü belirlemesi bekleniyor.

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Çeyrek altında ise gram altın ile benzer bir yön arayışı görülmeye başladı. Çeyrek altın 9 aralık sabah saatleri itibariyle gram altınla berabere hafif dalgalı bir seyir izliyor. 1.276 TL seviyesinden işlem gören çeyrek altında yükselişin önümüzdeki haftalarda yeniden başlaması beklentisi ise sürüyor. Bir yandan dolar kurunda yaşanan artış diğer yandan küresel piyasalardan gelen haberler sonrasında altın piyasalarında riskli bir görünüm oluştuğu ifade ediliyor.

Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Altın piyasalarının önde gelen uzmanlarından İslam Memiş, altın fiyatlarında yaşanan ani yükselmeler sonrasında alım – satım için uygun zaman olmadığı yorumları yapılıyor. Sert dalgalanmalara karşı vatandaşların puslu havanın dağılmasını bekleyerek yatırımlarını değerlendirmeleri gerektiği ifade ediliyor.

Dolarda yaşanan yükselişe bağlı olarak altında da yükselişin devam edeceğine dikkat çeken Memiş, sürekli değer kaybeden TL yerine altın yatırımının uzun vade için çok daha iyi bir araç olacağı ifade ediliyor.