Cep Telefonu Alacakların Dikkatine: 2022 Devlet Destekli Telefon Satışları Başladı!

Gümrük Kanunu ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında el konulan cep telefonlarının satışı başladı. Piyasanın oldukça altında olan fiyatlar karşılığında, akıllı telefon sahibi olmak mümkün! İşte yeni dönem tasfiye işlemlerine dair haberin ayrıntıları…

Cep Telefonu Alacakların Dikkatine: 2022 Devlet Destekli Telefon Satışları Başladı!

Yeni dönemde ekonomi alanında yaşanan olumsuz gelişmeler, pek çok sektörde olduğu gibi akıllı telefon sektöründe de cihazların satış fiyatlarının oldukça yüksek oranlarda zamlanmasına sebep oldu. Bu noktada uygun fiyatlı telefon alışverişi yapmak isteyen vatandaşlar, konu ile ilgili alternatifler aramaya başladılar. Vatandaşları sevindirecek olan haber ise devlet kanalından geldi.

Gümrüklerden geçişi kanunlarca uygun bulunmayan elektronik cihazların satışı, devlet eli ile başlatıldı. Akıllı telefon piyasasının oldukça altında fiyatlar ile alıcıların beğenisine sunulan telefonlar, kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü.

Devlet Eli ile Elektronik Cihaz Satışı!

Yılın belirli dönemlerinde gümrüklerden, kanunlara uygun olmayan şekillerde birçok eşya geçirilmeye çalışılıyor. Bu kapsamda ilgili işlemi gerçekleştirmeye çalışan vatandaşlar, Gümrük Kanunu ve Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında belirlenmiş olan çeşitli yasaklara takılıyorlar. Yasaklar çerçevesinde mallarına el konan vatandaşların ürünler, devlet eli ile piyasanın çok daha altında fiyatlar ile ülke vatandaşların beğenisine sunuluyor. Tasfiye işlemi adı verilen bu satışlar, e-ihale kanalından yapılıyor.

E-ihale sistemi içerisinde birbirinden farklı kategorilerde yer alan binlerce ürün bulunuyor. Bu sistemde en çok dikkat çeken ürünler ise elektronik cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Uygun fiyata, devlet garantili elektronik cihaz satın almak isteyen vatandaşların ise öncelikle sisteme üye olması, daha sonra da satın alınmak istenen ürün için belirlenen teminat bedelinin yatırılması gerekiyor. Teminat bedeli yatırılınca, ilgili cihaz için teklif verilebiliyor. En yüksek teklif sahibi, ilgili cihazın sahibi oluyor.

Apple Cihaz Sudan Ucuz Fiyata E-İhale Portalında!

Ülke genelinde milyonlarca vatandaşın severek kullandığı akıllı cihaz markalarından biri olan Apple, e-ihale portalında yer alan cihazlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda artan fiyatları ile vatandaşların bütçesini zorlayan bu cihazlar, e-ihale portalında 5 bin 830 TL’ye satışa sunuluyor.

Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonlar!

E-ihale portalında güncel olarak satışta olan iki akıllı cihazın fiyatları şu şekilde belirlendi:

Red Mi Cep Telefonu: 1.525 TL
Red Mi Note 9: 1.720 TL