Cenazede bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na sel eleştirisi geldi 'Geleceksin!'

Gündemden uzun süredir düşmeyen Ekrem İmamoğlu'nun sel açıklamasına bir yanıt da Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Cenazede yan yana gelen iki isim gündeme damga vurdu.

Cenazede bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na sel eleştirisi geldi 'Geleceksin!'

Bundan kısa bir zaman önce İstanbul'da yaşanan sel felaketinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tatilden dönmemesi gündem oldu. Pek çok siyasi ve vatandaş tarafından gelen tepkiler üzerine Ekrem İmamoğlu da açıklama yapmıştı. Fakat sosyal medyada damga olan bu açıklama, vatandaşların tepkisini azaltmadı.

Başta Süleyman Soylu olmak üzere pek çok siyasi ismin eleştirisinin odak noktası haline gelen Ekrem İmamoğlu, sosyal medyada da eleştirilerin adeta bir numaralı ismi oldu. Durum bu şekilde iken, sel felaketinin yaşanmasının hemen ardından Süleyman Soylu'nun fotoğrafları ile Ekrem İmamoğlu karşılaştırıldı. Bu eleştirilerin ardından ise Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.

EKREM İMAMOĞLU ELEŞTİRİLERE YANIT VERMİŞTİ!

Art arda gelen sert eleştirilere Ekrem İmamoğlu da yine oldukça sert bir yanıt vermişti. Gelen tepkiler üzerine "Çizmeni giy, alanda fotoğraf ver telefonu almadım değil, iyi niyetli tavsiyelere teşekkür ediyorum. Ben çizmemi afet sonrası değil, afet olduğunda vatandaşlarımız zarar görmesin diye, öncesine, altyapı çalışması yaparken giyiyorum" açıklamasında bulunan Ekrem İmamoğlu, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

"O gün İstanbul genelinde afet benzeri bir durum yaşanmadı. Birkaç ilçede yaşanan su baskınları oldu, sadece Esenyurt'ın Pınar Mahallesi'nde bir sokakta sorun yaşandı. Kaldı ki aynı yerde, geçmiş yıllarda defalarca sorun yaşanmıştır. 2020'de yaşanan sorun sonrası bu bölgeye kalıcı çözüm adına da yatırım kararı aldık, süreci devam ediyor. 8 milyon lirayı aşan bir yatırım. Yağış gece yarısından sonra şiddetini artırmıştı. Gelişmeleri anbean takip ettim. 03:30'da konferans sistemli görüşmeleri yaparak gelişmeleri ekiplerle yönettik."

Bu açıklamaların ardından ise bazı vatandaş ve siyasilerin tepkileri azalmadı. Sosyal medyada yapılan paylaşımların yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da yanıt geldi.

Cenazede bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na sel eleştirisi geldi 'Geleceksin!' - Resim : 1

BİR ELEŞTİRİ DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GELDİ!

Sıkıntıların yaşanması ile birlikte mutlaka gelinmesi gerektiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ekrem İmamoğlu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

"Bakıyorsun İstanbul’da bir sıkıntı oluyor, adam Fethiye’de, şurada, burada. Öbürü bir başka yerde. Ya nerede olursan ol ama böyle bir felaket olduğu zaman sen oranın sorumlususun, atlayacaksın geleceksin. Ben de yaptım bu belediye başkanlığını. En ufak bir şey olduğunda nerede olursam olayım hemen atlar, İstanbul’a döner gelirdim. Şu anda bile öyle."