Çalışma Bakanlığı 60 KPSS puanla temizlik, bahçe bakım, aşçı, elektrik, kaynak, tesisat memuru alacak

Çalışma Bakanlığı bünyesine memur alımları yapılacak. Bakanlık sözleşmeli destek personeli kadrosu için 20 kişi istihdam edecek. Alımlar temizlik, bahçe bakım, aşçı, elektrik, kaynak, tesisat alanlarında olacak.

Çalışma Bakanlığı 60 KPSS puanla temizlik, bahçe bakım, aşçı, elektrik, kaynak, tesisat memuru alacak

Çalışma Bakanlığı 60 KPSS puanıyla memur alımı yapacak. İlan edilen kadrolarda temizlik, bahçe bakım, aşçı, elektrik, kaynak, tesisat alanlarında olacak ve tamamı sözleşmeli destek personeli statüsünde işe başlayacak.

Bu personel alım ilanlarında en fazla kadro 11 kişilik ilan ile temizlik alanı için olacak. Bunun dışında 2 personel bahçe bakım, 4 personel aşçı kadrosuna alınacak. Elektrik, kaynak ve tesisat alanlarında ise 1'er sözleşmeli personel istihdam edilecek.

SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIM İLANI

Çalışma Bakanlığı'nın memur alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar için kurum başvuru şartlarını açıkladı. İlk koşul adayların en az 60 KPSS puanlarına sahip olması. 6 farklı kadro için KPSS şartı ortak. Ancak alımlar için bu puan yeterli olmayabilir. Başvurular için 60 puan yeterli olacak ancak mülakat aşamasına en yüksek puana sahip belli sayıda aday çağrılacak.

KPSS şartı dışında adayların temizlik personeli için en az lise mezunu olması gerek.

Bahçe bakımı personel için lise düzeyinde Bahçecilik alanının Çiçek Düzenleme, Dış Mekân Bitkileri, İç Mekan Bitkileri, Peyzaj veya Süs Bitkileri dallarının birinden ya da Tarım alanının Bahçe Bitkileri, Peyzaj, Bahçıvanlık veya Süs Bitkileri dallarının birinden mezun olmak ya da herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak gerekiyor.

Aşçı alımları önlisans düzeyinden olacak ve Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri programlarının birinden mezun olan adaylar başvuru yapacak. Elektrik teknisteni alımı lise düzeyinden, kaynak personeli alımı lise düzeyinden ve tesisat personeli alımı lise düzeyinden olacak.

Diğer şartlar için ise bakanlık "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Müracaat tarihi itibarıyla herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak. Son başvuru tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak. Askerlik çağına gelmiş erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak. " maddelerini listesi.

BEN BU İLANA BAŞVURUDA BULUNMAK İSTİYORUM DİYENLER

Ben bu ilana başvuruda bulunmak istiyorum diyenler tüm işlemlerini 19 Temmuz ile 29 Temmuz tarihleri arasında yapacaklar. İşe alım için başvurular e-Devlet üzerinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı sisteminden yapılacak.