Bugün duyuruldu! Belediyeye ehliyeti olan adaylardan Zabıta Memuru alınacak

Belediye başkanlığı ehliyeti olan adaylar arasından Zabıta Memuru alımı yapacağını duyurdu. İlanda memur alımlarının hangi öğrenim şartı ile yapılacağı da açıklandı. İşte söz konusu duyurunun detayları.

Bugün duyuruldu! Belediyeye ehliyeti olan adaylardan Zabıta Memuru alınacak

Nizip Belediye Başkanlığı bir duyuru ile memur alımı yapacağını açıkladı. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak yapılacak memur alımları tek kadrodan olacak. Toplam 8 memur istihdam edecek kurum alımları farklı şartlarda olmak üzere zabıta memuru kadrosuna yapacak.

ZABITA MEMURU ALIM İLANI

İlanda tüm memur alımları için başvuruların 75 KPSS puanıyla olacağı açıklandı. Duyuruda ayrıca ilana hem kadın hemde erkek adayların başvuru yapabileceklerini bildirdi. Tüm zabıta kadroları için ayrıca adayların B sınıfı ehliyete sahip olmaları gerek. 8 kişilik kadronun 4 farklı öğrenim düzeyine göre yapılacağı da duyuruda aktarıldı.

3 kişilik kadro için; Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Lisans programından mezun olmak.

2 kişilik kadro için; Üniversitelerin Mimarlık Lisans programından mezun olmak.

1 kişilik kadro için: Üniversitelerin Veterinerlik Lisans programından mezun olmak.

2 kişilik kadro için: Üniversitelerin İşletme, İktisat ve Kamu Yönetimi Lisans programlarının birinden mezun olmak.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER

Memur alım ilanı için başvuru yapacak olan adaylar Nizip Belediyesi'nin talep ettiği genel ve özel koşulları sağlayacaklar. Öğrenim, KPSS ve Ehliyet Şartı dışında belediye başkanlığı "Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg’dan fazla fark olmamak. Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak." koşullarının sağlanması gerektiğini duyurdu.

BAŞVURU TARİHLERİ

Memur alımları için başvuru işelmleri 8 Ağustos ile 12 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Başvurular belediyeye gidilerek şahsen yapılacak. Başvuru aşamasında boy kilo ölçümü Nizip Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.