Bu Memur Alım İlanlarına KPSS 60 Puan Yeterli ! 3 Kamu Kurumuna 489 Personel Alınıyor

Orman Genel Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, personel alım ilanına çıktı. 3 kamu kurumuna 60 KPSS puanı ile en az lise mezunu personeller alınacak.

Bu Memur Alım İlanlarına KPSS 60 Puan Yeterli ! 3 Kamu Kurumuna 489 Personel Alınıyor

Orman Genel Müdürlüğü, İstanbul Üniversitesi ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, kendi bünyelerinde görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu. İlan detayları şöyle:

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Orman Bakanlığı personel alımı engelli ve eski hükümlü kadrolarında yapılacak. 44 engelli ve 30 eski hükümlü/TMY statüsünde, toplamda 74 daimi işçi alımı yapılacak. Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir.

İlan 24 Ocak 2022 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacak. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

En az lise mezunu olmaları istenen adaylardan MEB onaylı; Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası, Bilgisayar Operatörlüğü Sertifikası, Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası, İnsan Kaynakları Sertifikası, Sosyal Güvenlik Uzmanlığı Sertifikası, Halkla İlişkiler Sertifikası, Personel Bordro ve Özlük İşleri Sertifikası, Genel Muhasebe Sertifikası, Çağrı Merkezi Sertifikasından en az 1 tanesine sahip olmaları da isteniyor. Ayrıca 40 yaşından gün almamış olmak da aranan şartlar arasında.

Eski hükümlü adaylar içinse en az ilkokul mezunu olmaları isteniyor. 35 yaşından gün almamış olmak da aranılan şartlardan bir tanesi.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü de KPSS (B) puanı esas alınmak üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar 150 destek personeli (temizlik), 50 hasta bakımı ve temizliği alanında temizlik personeli, 15 koruma ve güvenlik görevlisi, 50 büro personeli, 1 biyolog, 2 diyetisyen, 2 fizyoterapist, 1 psikolog, 9 laborant, 3 röntgen teknisyeni, 16 sağlık teknikeri pozisyonunda yapılacak.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, 2020 KPSS ilgili puan türünden yeterli puanı almış olmak gerekiyor.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi kadrosuna başvuracak adayların son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olması ve Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına sahip olmaları gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

İlana başvurular 20 Ocak 2022- 3 Şubat 2022 tarihleri arasında yapılacak.İstanbul Üniversitesi resmi sitesi üzerinden sadece online başvurular kabul edilecek.

ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi de en az 60 KPSS puanı ile 116 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Personel alımı, teknisyen, büro personeli, sağlık teknikeri ve hemşire poziyonlarında yapılacak.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Tüm pozisyonlar için 35 yaşından gün almamış olmak şartı isteniyor. KPSS sınavına girmiş olmak. BP13 kodlu Büro Personeli kadrosuna başvuracaklar için EKPSS sınavına girmiş olmak gerekiyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

İlana başvurular 13 Ocak ile 27 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. https://ilan.aybu.edu.tr/ adresi üzerinden online olarak yapılan başvurular haricinde başka şekilde başvuru yapılamayacak.

SONRAKİ HABER