Bu fiyata sahibinden konut alınamıyor! Belediye kent merkezinde 3+1 daireyi 180 bin TL'ye satıyor!

Belediye tarafından Kocaeli'nde satışa çıkarılan daireler görenleri şaşkına çevirdi. 3+1 dairenin fiyatını görenler satın almak üzere harekete geçti. Evin fiyatını görenler bu fiyata ev sahibinde yok dedi. İşte detaylar...

Bu fiyata sahibinden konut alınamıyor! Belediye kent merkezinde 3+1 daireyi 180 bin TL'ye satıyor!

Son dönemde ev fiyatlarının artması ile birlikte pek çok vatandaş ev sahibi olabilmek için farklı yöntemleri denemeye başladı. Özellikle bu sene ev fiyatlarında yaşanan artış ile birlikte pek çok vatandaş ev alabilmek için ihale yöntemi ile satışa çıkarılan evleri de araştırmaya başladı.

Satılık ev fiyatları ve kira fiyatlarının hemen hemen aynı düzeyde artması ile birlikte bu sene pek çok vatandaş konaklama sıkıntısı yaşadı. Ev satın almak neredeyse imkansız olmuşken diğer taraftan kiralar da neredeyse aylık 5 bin TL'yi buldu. Durum bu şekilde olunca da pek çok vatandaş ev alabilmek için daha uygun yollar izlemeye başladı. İhale yolu ile satış yapan belediyelere ise talep artmaya başladı.

Belediye tarafından satışa çıkarılan evin fiyatı görenleri oldukça şaşırttı. İhale ile satışa çıkarılan 7 ev, 180 bin liradan satışa çıkarıldı. Bunun üzerine ilanın detaylarını merak eden pek çok vatandaş başvuru yapabilmek için pek çok konu hakkında araştırma yapmaya başladı. Evin özellikleri, evi almak için gerekli olan belgeler ve ilanda detayları ile birlikte paylaşıldı.

KÖRFEZ BELEDİYESİ TARAFINDAN SATIŞA ÇIKARILAN 3+1 DAİRELER

Körfez Belediyesi tarafından satışa çıkarılan 3+1 evlerin fiyatı görenleri oldukça şaşırttı.7 adet evin 180 bin TL fiyattan satışa çıkarılması ile birlikte pek çok vatandaş detayları merak etti. Evin ilanında paylaşılan belgeler ise şu şekilde paylaşıldı;

Evin satışı için gerçek kişilerde istenilen belgeler şu şekildeydi;

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah
 • Geçici teminat belgesi veya Geçici Teminat Makbuzu
 • Körfez Belediyesi'nden 'Borcu yoktur' belgesi
 • İstekliler adına vekaleten iştirak ediliyor ise istekli adına teklifte bulunacak kimse/kimselerin ihalelere katılma ve pey sürme ile ilgili yetkisi olacak şekilde vekaletnameleri ile vekaleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirküleri.
 • Ortak girişim olması halinde, noter tasdikli ortak girişim beyannamesi

Evin satışı için tüzel kişilerden istenilen belgeler şu şekildedir;

 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah
 • Geçici teminat belgesi veya Geçici Teminat Makbuzu
 • Körfez Belediyesi'nden 'Borcu yoktur' belgesi
 • Ortak girişim olması halinde, noter tasdikli ortak girişim beyannamesi
 • Tüzel kişilerde idare merkezinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı olduğu ticaret veya sanayi odasından veya benzeri bir makamdan 2022 yılı içinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair onaylı belge ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş yetki belgesi ve imza sirküleri verilmesi şarttır.

Bu fiyata sahibinden ev alınamıyor! Belediye kent merkezinde 3+1 daireyi 180 bin TL'ye satıyor!

İHALE SÜRESİ NE ZAMANA KADAR GEÇERLİDİR?

İsteklilerin yukarıda belirtilen belgeleri tamamlayarak en geç 2 Ağustos yani 02.08.2022 saat 12.00 tarihine kadar Körfez Belediyesi'ne vermesi gerekmektedir.

Geçici teminatlar ise yine aynı gün ve saate kadar paraların yatırılmasının ardından 250.00 TL karşılığında alınması gerekmektedir.

SONRAKİ HABER