BTK 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Kamu kurum ve kuruluşlarında, devlet desteği ile istihdam edilmek isteyen vatandaşlara, yeni gün ile birlikte müjdeli haber geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), yeni dönem personel alımı ilanını yayınladı. İşe BTK’nın 2022 personel alımı ilanına ilişkin haberin ayrıntıları…

BTK 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

Yeni yıla girilmesi ile birlikte arka arkaya yayınlanan kamu personel alımı ilanları, mart ayına girilmiş olmasına rağmen hız kesmeden yayınlanmaya devam ediyorlar. Son olarak bugün, BTK ilana çıkarak kuruma 82 yeni personelin dahil edileceğini duyurdu. BTK’nın personel alımı ilanını yayınlamasından sonra kamu kurumlarında görev almak isteyen binlerce vatandaş, ilan detaylarına ulaşabilmek adına sorgulamalar yapmaya başladı.

BTK Personel Alımı İlanı

BTK 2022 Personel Alımı İlanı Yayınlandı!

İletişim sektöründe rekabetin artması ile birlikte sektörün denetlenmesi amacı ile kurulmuş olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ulaştırma ve Altyapı Başkanlığı bünyesinde hizmet vermektedir. Yeni dönemde de hizmetlerini geliştirerek sunmaya devam edecek olan kurum, eksik kadrolarını tespit ederek bugün itibari ile ilana çıktı.

BTK tarafından yayınlanan personel alımı ilanında Genel İdare Hizmetleri Sınıfı’na 8’inci ve 9’uncu dereceden personel ataması yapılacağı bildirilmiştir. Söz konusu ilanda belirtilmiş olan 82 personelinde bilişim uzman yardımcısı unvanı ile istihdam edileceği bilgisi kamuoyu ile paylaşılmıştır.

BTK Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları

Yeni dönemde BTK personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Kurumda, bilişim uzman yardımcısı unvanı ile görev almak isteyen adayların sağlamaları gereken ilan kriterleri, şu şekilde belirlendi:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilmiş olan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • En az lisans mezunu olmak
  • YDS ya da dengi bulunan diğer dil sınavlarından en az 50 puan almış olmak
  • 2022 Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak
  • Mezun olunan bölüme göre belirlenmiş olan KPSS puan türüne sahip olmak

BTK Personel Alımı İlanı Başvuru Tarihi ve Yeri

BTK’nın yeni dönem kadrosunda yer almak isteyen adayların, 1- 13 Nisan tarihleri arasında e-devlet aracılığı ile ilan başvurusu yapmaları gerekmektedir.