Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan beklenmedik gelişme! Zafer Partisi'ne katılacak mı?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Zafer Partisi'ne katılacağı yönünde söylemler bulunuyor. CHP'de Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesi sonrasında ihraç edileceği yönünde iddialar bulunuyor.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan beklenmedik gelişme! Zafer Partisi'ne katılacak mı?

Tanju Özcan'ın geçtiğimiz günlerde partisi tarafından yetkililerce Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilerek ihracı istendi. Gelişen olaylar üzerinden siyasi hayatına bundan sonra Zafer Partisi'nde devam edeceği yönünde paylaşılan iddialar bulunmaktadır. Zafer Partisi tarafından şuan net resmi açıklama bulunmuyor. Tanju Özcan bütün iddiaların odağında yıllarını verdiği Cumhuriyet Halk Partisi'nden ihraç edilmesi sonrasında ne yapacağı ve ne gibi eylemlerde bulunacağı hakkında bütün soruların cevaplarını verdi.

Tanju Özcan, CHP benim evim...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, partisi tarafından yetkililerce Yüksek Disiplin Kurulu'na ihraç istemiyle sevk edilmesinin ardından net bir karar açıklanmadı. Haftalardır süren toplantı ve karar aşamasında bulunduğu belirtildi. Şuan da CHP Yüksek Disiplin Kurulu'nun Tanju Özcan hakkında aldıkları kararı açıklamadı. Tanju Özcan rest çekti. Özcan, ''Gidecek başka yerim yok. CHP benim evim.'' diyerek partisinde uzun yıllar hizmet verdiğini ve bundan sonraki siyasi hayatının bu yönde ilerleyeceğini herhangi bir partiye katılım sağlamayacağını dile getirdi.

Tanju Özcan Zafer Partisi'ne katılacağı yönünde iddialara cevap verdi. Özcan, ''Ben CHP'liyim, hukuken bağım kopsa da ben 22 yaşından bu yana parti içindeyim. Gençlik kolu başkanlığı yaptım, 48 yaşındayım şu an 26 yılımı verdim, gidecek başka yerdim yok. Burası, CHP benim evim. Birçok MYK üyesinden daha uzun süredir partiye hizmet eden birisiyim.'' diyerek bütün soruların cevabını verdi.

Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi'nde diğer partilerin meclis üyeleri ile birlikte belirlenen konular üzerinden tartışmalar yaşanırken, partisi tarafından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine sebebiyet veren ve iddia edilen olay aktarıldı. Bolu Belediyesi Meclis üyesi Hacer Çınar' karşı takındığı tutum ve tavırın CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından kabul edilemez olduğu gerekçe gösterilerek disiplin kuruluna sevk edildiği bildirildi.