Bitcoin Dibi Boyladı! Son 6 Ayın En Düşük Seviyesi! Kripto Para Piyasalarında Korkunç Tablo!

Kripto paraların en güçlüsü Bitcoin çökmeye devam ederken piyasalarda birçok altcoinde de değer kaybı görüldü. İşte kripto piyasalarda son durum…

Bitcoin Dibi Boyladı! Son 6 Ayın En Düşük Seviyesi! Kripto Para Piyasalarında Korkunç Tablo!

2021 Kasım ayından itibaren görülen sert düşüş kripto para yatırımcılarını bir hayli endişelendirmiş durumda. Geçtiğimiz gün itibariyle 34 bin dolar seviyesine kadara gerileyerek son 6 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu. 69 bin dolar gibi rekor seviyesinin ardından adeta çöküş yaşayan Bitcoin’de düşüş eğilimi devam ediyor.

Kripto paralarda düşüşün yaşanmasında en temel etken ise FED’in para politikasını sıkılaştıracağı yönünde adımların gelmesi ve jeopolitik gerilimler ile ülkelerin kripto paralara ilişkin uyguladıkları yeni kararlar etkili oldu. Bitcoin başta olmak üzer Ethereum ve diğer altcoinlerde endişeler devam ediyor.

Kripto Paralarda Değer Kayıpları Hızlandı!

Kripto para piyasalarında sert düşüşler yatırımcıları korkutmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün yüzde 6’nın üzerinde değer kaybederek 34 bin dolara gerileyen Bitcoin, yeni güne ise hafif bir toparlanma eğilimi içinde başladı. Ethereum ise benzer dönem için günlük yüzde 7’nin üzerinde bir değer kaybı ile Temmuz ayından itibaren en düşük seviyesini gördü.

Piyasa genelinde ise Bitcoin ve Ethereum dışında, işlem hacmi ile dikkat çeken Solana ve Cardano için de kayıplar sürüyor. Kripto para piyasalarının işlem hacmi ve piyasa değeri açısından en güçlülerinin yaşadığı değer kayıpları ciddi bir panik havası da yarattı.

Kripto Paralarda Düşüş Devam Edecek Mi?

Kripto paralarda yaşanan düşüşün temel nedeni olarak uzmanlar FED’in para politikasını sıkılaştırmaya başlayacağı yönünde adımlarının olması gösteriliyor. Risk iştahının azalmasının ardından doların diğer varlıklar karşısında değer kazanması beklentisi ortaya çıktı.

Öte yandan ABD borsalarında yaşanan düşüş, Rusya Merkez Bankası’ndan kripto varlıklara ilişkin gelen olumsuz kararlar ve diğer etkenler kripto varlıkları etkiliyor.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Bitcoin bir önceki gün yaşadığı sert düşüş sonrasında 25 Ocak Salı gününe yüzde 2’nin üzerinde bir değerle başlayarak, 36 bin 036 dolar seviyesine ulaşmış durumda. Ethereum ise düşüşe devam ederek 2 bin 388 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Hafta boyunca gelecek haberlere göre kriptonun da yeni yön arayışına başlaması bekleniyor.

SONRAKİ HABER