Bitcoin boğaları kar edecek mi? 14 Ocak Cuma günü Bitcoin'de neler yaşanacak?

Son zamanların en gözde yatırım araçlarından biri olan kripto para piyasası, dünya genelinde milyonlarca yatırımcıyı bünyesinde barındırıyor. Son dönemlerde ekonomi piyasalarında yaşanan gelişmelerden direkt olarak etkilenen kripto para piyasasında cuma günü yaşanacak olan gelişmeler merak ile bekleniyor. İşte cuma günü Bitcoin’de yaşanacak olan gelişmelerin tahminleri…

Bitcoin boğaları kar edecek mi? 14 Ocak Cuma günü Bitcoin'de neler yaşanacak?

Yatırımcıların birikimlerini değerlendirmek adına son zamanlarda sıklık ile başvurdukları piyasaların başında yer alan kripto para piyasası hem mevcut yatırımcıların hem de bu piyasaya dahil olmak isteyen potansiyel yatırımcıların sıkı takibi altında olmaya devam ediyor.

2021 yılının son zamanlarına doğru hem döviz kurlarında hem de altın piyasasında yaşanan ani yükselişlerden direkt olarak etkilenen kripto para piyasası, şimdiye kadar piyasa içerisinde ki liderliğini sürdürmeyi başarmış olan Bitcoin’in seneyi kayıplar ile kapatmasına sebep oldu. 14 Ocak Cuma günü kripto para piyasasında yaşanacak olan gelişmelerin Bitcoin için bir dönüm noktası olabileceğini savunan analistler, Bitcoin ile ilgili tahminlerini sürdürmeye devam ediyorlar.

Yatırımcılar Tarafsız!

Kripto para piyasasının en çok takip edilen parası olan Bitcoin, son zamanlarda yaşanan gelişmelerden olumsuz olarak etkilenerek, tarihinin en kötü kapanışını yapmış ve 2021 senesini beklentinin çok altında bitirmişti. 2022 yılının gelmesi ile birlikte tekrar kendini toparlamaya başlayan Bitcoin ile ilgili çeşitli gelişmeler yaşanmaya başladı.

14 Ocak Cuma günü 750 milyon dolarlık opsiyon sona erecek. Bu opsiyonun sona ermesinden önce tutarlık verilerinin duyarlılık açısından incelenmesi sonucunda, piyasa içerisinde yer alan profesyonel yatırımcıların Bitcoin’in fiyat tahmini konusunda hala tarafsız davrandığı ortaya çıktı.

Ayılar Kar Edecek Mi?

14 Ocak Cuma günü 750 milyon dolarlık opsiyonun sona ereceği önemli bir gün olarak adlandırılıyor. Bugün de Bitcoin’in 44 bin dolar seviyesinin altında işlem görmesi, ayıların Bitcoin opsiyonunda yaklaşık olarak 75 milyon dolarlık kar elde etmesini sağlayacak.

Boğalar Kar Edecek Mi?

14 Ocak Cuma günü Bitcoin boğalarının kar edip etmeyeceğini değerlendiren analistler, boğaların kar etmesinin tek bir yolu olduğunu savundu. Uzmanlara göre 750 milyon dolarlık opsiyonun sona ermesi ile birlikte Bitcoin’in 46 bin dolar seviyesinin üzerinden işlem görmesi, boğaların kar etmesini sağlayaca.