Bir zam da halı yıkama ücretlerine geldi! İşte il il halı yıkama m2 ücretleri

Türkiye'de artan enflasyon birçok sektörde ki fiyat artışlarına da doğrudan etki ediyor. Buna göre ise Türkiye'de milyonlarca vatandaşın ihtiyaç duyduğu halı yıkama ücretlerine zam geldi. Bir zam da halı yıkama ücretlerine geldi! İşte il il halı yıkama m2 ücretleri.

Bir zam da halı yıkama ücretlerine geldi! İşte il il halı yıkama m2 ücretleri

Bir zam da halı yıkama ücretlerine geldi! İşte il il halı yıkama m2 ücretleri - Türkiye'de artan enflasyon birçok sektörde ki fiyat artışlarına da doğrudan etki ediyor. Buna göre ise Türkiye'de milyonlarca vatandaşın ihtiyaç duyduğu halı yıkama ücretlerine zam geldi. Yeni yıl öncesinde makine yün halıların m2 yıkama ücretleri Türkiye genelinde 3 TL ila 6 TL arasında değişkenlik gösterirken yeni yıl ile birlikte iki kez üst üste zam aldı.

Vatandaşlar yaz aylarının gelmesi ile birlikte kirlenen halılarını yıkamacılara gönderiyor. Halı yıkamacılara gönderilen halıların ücretleri halıların metrekare boyutuna göre değişkenlik gösteriyor. Buna göre ise birçok halı modeli için farklı metrekare fiyatları yer alırken en çok tercih edilen makine yün halıların güncel zamlı fiyatları ve detayları Kamu Gündemi adresinde yer alıyor.

En son Nisan ayında zam gelmişti

Türkiye'de en son birçok şehirde yapılan açıklamalar ile birlikte yeni fiyat listeleri yayınlanmıştı. Makine yün halıları için metrekare fiyatları Nisan ayında 15 TL'ye kadar yükselirken Temmuz ayında yapılan iyileştirmeler sonrasında ise yeni zamlar da resmen açıklandı.

Sektör kaynakları artan maliyetler sebebiyle fiyatlarda mecburi olarak zam yaptıklarını açıklarken yeni fiyatlar ise vatandaşları düşündürdü. Yeni yıldan bu yana iki kez zam alan halı yıkama ücretlerine yeni gelen zam ise çok konuşulacağa benziyor. Buna göre ise güncel halı yıkama ücretleri ve tüm detaylar haberimizde..

Birçok şehirde farklılık gösteren fiyatlar sebebiyle ortalama fiyatlar aşağı yukarı belirlenmiştir. Buna göre ise başkent Ankara'da halı yıkama ücretleri belli oldu.

Ankara bölgesinde ilçeden ilçeye farklı fiyat politikaları yer alabiliyor. Buna göre ise en düşük halı yıkama ücreti 16 TL'den sağlanırken 30 TL'ye kadar fiyatlar çıkabiliyor. Halının metrekare yıkama ücretidir.

İstanbul'da halı yıkama ücretlerinin metrekaresi 15 TL ila 25 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Fazla firma sayısının olması rekabeti arttırırken firmalar fiyat politikalarını bu aralıkta sürdürüyor.

İzmir'de halı yıkama ücretlerinin metrekaresi de 12 TL ile 24 TL arasında açıklandı. Buna göre ise yeni fiyatları gören vatandaşlar tüm ev halılarını yıkatmak istemesi durumunda ortalama 150 - 250 TL'yi gözden çıkarması gerekecek.