Bir Kripto Para Borsasına Daha Yasak Geldi! Yatırımcılar Endişeli! Piyasalar Altüst Oldu

Singapur, küresel kripto para borsası Bitget'in faaliyetleri durduğunu açıklamasının ardından piyasalar karıştı.

Bir Kripto Para Borsasına Daha Yasak Geldi! Yatırımcılar Endişeli! Piyasalar Altüst Oldu

İşlem hacmi en yüksek küresel kripto para borsalarından biri olan Bitget, Güney Koreli ünlü müzik grubu BTS ile yaşadığı anlaşmazlık sonrasında büyük zarar gördü. Army Coin’i destekleyen Bitget, isim konusunda BTS müzik grubu ile yaşadığı anlaşmazlık sonucu Singapur tarafından faaliyetleri durduruldu.

Singapur’dan gelen haberler sonrasında ise piyasalarda karamsarlık havası görülmeye devam ediyor. Öte yandan Bitcoin ve Ethereum gibi piyasa değeri bakımından en güçlü kripto paraların son günlerdeki sert düşüşü yatırımcıları da endişelendirmeye devam ediyor. Kripto piyasalarında son durum yerli yatırımcıların da gündeminde.

Bitget’in Faaliyetleri Durduruldu!

Dünyaca ünlü kripto para borsasının Singapur’da faaliyetlerinin durdurulmasının ardından piyasalar hareketlendi. Financial Times tarafından yayınlanan habere göre, İtalyan futbol kulübü Juventus’un da sponsorluğunu yürüten Bitget’e erişim engeli geldi. BTS grubu ile borsanın desteklediği Army Coin’in adı hakkında anlaşmazlık yaşayan Bitget’in faaliyetlerinin durdurulmasının ardından hukuki hakların da korunacağı ifade edildi.

Son dönemde ABD, Çin ve Hindistan gibi ülkelerden kripto para piyasalarına ilişkin gelen yeni yaptırımlar ve alınan yeni kararların ardından Singapur’dan da gelen haberler piyasalarda olumsuz havanın hakim olmasına neden oluyor. Birçok kripto para biriminde ise düşüş devam ediyor.

Kripto Piyasalarında Düşüş Devam Ediyor

Singapur tarafından Bitget’in faaliyetlerinin durdurulmasının ardından piyasalarda hareketlilik yaşanmaya başladı. Kasım ayının başlarında 69 bin dolar seviyelerine kadar çıkan Bitcoin, son bir buçuk aylık dönemde ise 47 bin dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda. 6 Aralık itibariyle 48 bin 440 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’de fiyat dalgalanmaları yaşanmaya devam ediyor.

Piyasa değeri en yüksek 100 dijital varlık arasında ilk sıralarda ye alan Ethereum ise 4 bin dolara kadar gerilemiş durumda. 4 bin 50 dolar seviyelerinden yeni haftaya başlayan Ethereum’da da rekor fiyat artışı sonrasında gelen gerileme ciddi bir risk unsuru yarattı.

Kriptoda Yatırımcıları Endişeli

Tüm dünyada ve Türkiye’de kripto para yatırımcılarının çeşitli riskler karşısında endişeleri sürüyor. Son dönemde sert fiyat düşüşleri ve piyasadan gelen haberler risk oranını artırdı. Son olarak Singapur tarafından Bitget’in yasaklanmasının ardından piyasalarda olumsuzluklar görülmeye devam ediyor.