Binlerce kişiyi ilgilendiren haber THY'den geldi: Kabin memuru yaş sınırı artırıldı! THY'de kabin memuru yaş sınırı ne kadar oldu?

THY tarafından yapılan açıklama ile birlikte kabin memuru alımları için yeni yaş sınırı belirlendi. Alımlarda yükseltilen yaş sınırı merak konusu oldu. İşte detaylar...

Binlerce kişiyi ilgilendiren haber THY'den geldi: Kabin memuru yaş sınırı artırıldı! THY'de kabin memuru yaş sınırı ne kadar oldu?

Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklama ile birlikte kabin memuru alımlarında yaş sınırının yükseltildiği açıklandı. Bu açıklama ile birlikte alımları takip eden pek çok kişi yeni yaş sınırını da oldukça merak etti. Eski yaş sınırı ile yeni yaş sınırı arasında oldukça farklılık olan Türk Hava Yolları Kabin Memurluğunda yapılan bu değişiklik kısa süre içerisinde gündem oldu.

KABİN MEMURLUĞU YAŞ SINIRI NE KADARDI?

Eskiden kabin memurluğu için gerekli olan kriterlerden biri de 30 yaş sınırı idi. Bu yaş sınırının değişmesine yönelik çalışmaların başlayacağının duyurulmasının ardından ise yeni yaş sınırının ne olduğunu ve kimlerin kabin memuru olabileceği gibi konular gündem oldu. Peki kabin memurluğu için yeni yaş sınırı nedir?

THY KABİN MEMURLUĞU YENİ YAŞ SINIRI!

Yapılan düzenleme ile birlikte yeni yaş sınırının 39 yaş olduğu öğrenildi. 9 yaş birden artırılan bu yaş sınırı kısa süre içerisinde gündem oldu. Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, resmi hesabı üzerinden bu haberi duyurdu.

Bir kullanıcı tarafından "Umarım kabin memuru alımlarında yaş sınırı batan şirketler düşünüp değerlendirilir" şeklindeki açıklamaya Bolat, "Sınır 39 yaşına çıkarıyoruz" diyerek yanıt verdi. Böylelikle kabin memurları için yeni yaş sınırı da belli olmuş oldu.