Bim, Şok, A101, Migros’a dev rakip geliyor! Getir fiziksel marketlerini açmaya başladı

Pandemi dönemi ile birlikte online market alışverişlerinin artması Getir gibi uygulamalarında Türkiye pazarında etkin bir şekilde faaliyet göstermesini sağladı. Bim, Şok, A101, Migros’a dev rakip geliyor! Getir fiziksel marketlerini açmaya başladı

Bim, Şok, A101, Migros’a dev rakip geliyor! Getir fiziksel marketlerini açmaya başladı

Bim, Şok, A101, Migros’a dev rakip geliyor! Getir fiziksel marketlerini açmaya başladı - Pandemi dönemi ile birlikte online market alışverişlerinin artması Getir gibi uygulamalarında Türkiye pazarında etkin bir şekilde faaliyet göstermesini sağladı. Getir kısa süre içerisinde tüm Türkiye'de faaliyet göstermeye başlarken sonrasında ise yatırım alarak Avrupa'ya açılmıştı. Başta İngiltere olmak üzere birçok ülkede faaliyetlerini sürdüren Getir'in bugün dünya basınına düşen gelişmelere göre ise ilk fiziksel mağazasını Hollanda'da açtığı bilgisine ulaşıldı.

Korona virüs pandemisi ile birlikte bir anda online market alışveriş uygulamaları arttı. Vatandaşlar telefon, bilgisayar ve tabletleri üzerinden birkaç işlem ile evlerine istedikleri ürünü sipariş ederken bu süre zarfı içerisinde ise evlerinden çıkamayan vatandaşlar için önemli bir icraate imza atılmıştı. Gelişen teknolojinin nimetleri arasında yer alan Getir uygulaması dünya pazarına açılımlarını sürdürürken bir önemli haber ise Hollanda'dan geldi. Getir, ilk fiziksel mağazasını resmen açtı. Projenin pilot olarak Hollanda'da uygulanmasının ardından başarılı olması durumunda ise tüm dünya ülkelerinde ve Türkiye'de açılması bekleniyor. İşte detaylar!

GETİR BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bim, Şok, A101, Migros'a dev rakip geliyor! Getir fiziksel marketlerini açmaya başladı

Dünya genelinde adından sıkça söz ettiren Getir uygulaması Türkiye'nin yanı sıra 8 ülkeye açılımlarını tamamladı. Hollanda'da büyük problemler yaşayan Getir uygulaması, Amsterdam kentinde depoları ile "şehrin estetiğini bozmak" suçu ile karşı karşıya kalmıştı. Buna karşı bir önlem alan şirket ise deposunun camlarına sanat galerisi ile süsleyerek olayı tatlıya bağlamıştı.

Bu süre zarfı içerisinde depolarının dönüşümleri adına çalışmalarını sürdüren Getir, bugün şirketin gelecekte yer alacak potansiyel dallarından biri olabilecek bir dönüşüme resmen imza attı. Getir, Amsterdam'da yer alan bir deposunu süpermarkete çevirirken, bu dönüşümde ise deponun bulunduğu bölgede ki imar planına uyulmamasından kaynaklanan bir sorun ile karşı karşıya kalmıştı.

AMSTERDAM'DA Kİ MAĞAZASI HEM DEPO HEM DE ALIŞVERİŞ GÖREVİNDE

Getir'in tüm şehir ve ülkelerde sadece dağıtım merkezi için görev yapan depoları, Hollanda'da karşılaşılan problem sonrasında ise süparmarkete evrildi. Buna göre ise şirketin Hollanda'da yer alan başkanı Florian Brunsting ise yaptığı açıklama ile birlikte "tıpkı geleneksel süpermarketlerin binanın kapalı bir bölümünden yaptığı gibi" ifadesine yer verdi. Deponun asıl amacı ise süpermarket görevi görmek olacak.

Getir uygulamasının zaman içerisinde ki bu dönüşümü, aynı zamanda bir pilot uygulama görevi de görüyor. Buna göre ise şirket, Amsterdam'da yer alan süpermarketin başarılı olmasına göre ise birçok bölgede süpermarketlerini açması hedefleniyor. Yaşanan bu gelişmeler sonrasında ise Türkiye'de en fazla alışveriş yapılan market mağazaları arasında yer alan Bim, Şok ve A101 ise bu noktada nasıl bir rakip ile karşı karşıya kalacaklarını bilmiyorlar.