Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir, kolonya ile silinir mi?

Sürekli olarak yanımızda taşıdığımız bilgisayarlarımız zaman içerisinde oldukça kirlenmektedir. Peki bilgisayar ekranının temizliği nasıl yapılmalıdır? İşte detaylar...

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir, kolonya ile silinir mi?

Artık her yere taşıdığımız bilgisayar ekranlarımız zaman içinde kirlenmektedir. Bu kiri temizlemek ise çoğu zaman tedirgin edebilir. Ne ile sileceğimizi bilemediğimiz ekranlarda kalıcı leke ya da bir sorun bırakmak istemediğimiz için sık sık araştırmalar yaparız. Hayatımızın kurtarıcı ürünlerinden biri olan ıslak mendil ya da kolonya ile silmenin zararlı olup olmadığını ise bilmeden çoğu zaman hızlı bir şekilde ekranların kirini ve tozunu alırız. Peki kolonya ya da ıslak mendil ile bilgisayar ekranlarını silmek zararlı mı? Bilgisayar ekranlarını nasıl temizlemeliyiz? İşte detaylar..

KOLONYA İLE BİLGİSAYAR EKRANLARINI TEMİZLEMEK ZARARLI MI?

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir, kolonya ile silinir mi? - Resim : 1

Bu konuda fikir sahibi olmamız için kesinlikle konunun uzmanına danışmamız gerekmektedir. Bu konuda tecrübeli ve bilgili kişilerden aldığımız fikir en doğru ve yanıltıcı olmayandır. Kolonya ya da ıslak mendil ile silinen ekranların ardından kalıcı lekelere maruz kaldığı uzmanlar tarafından doğrulanarak onlar kesinlikle böyle bir yöntemin denenmemesinden taraftır.

Kolonya ile silinen ekranlarda büyük lekeler görülürken, ıslak mendil ile silinen ekranlarda ise büyük hasarlara rastlanılmaktadır. Islak mendillerin içeriğinde bulunan kimyasallar bilgisayar ekranında silme işleminde doğrudan temas etmektedir. Bu da bilgisayar ekranınızın önemli ekipmanlarına zaman içerisinde zarar vermesine neden olmaktadır. Bu nedenle de her iki yöntem ile de ekipmanların silinmesi kesinlikle önerilmemektedir. Peki bilgisayar ekranlarını nasıl temizlememiz gerekir? Bilgisayar ekranları nasıl temizlenir?

BİLGİSAYAR EKRANLARI NASIL TEMİZLENİR?

Bilgisayar ekranı nasıl temizlenir, kolonya ile silinir mi? - Resim : 2

Bilgisayar ekranını temizlemek için ilk adım temizleyeceğimiz bezi doğru bir şekilde seçmekten geçmektedir. Leke bırakacak ya da içeriğindeki kimyasallar ile bilgisayara zarar verebilecek bezler tercih edilmemelidir. Bunun yerine kesinlikle mikrofiber bez kullanmak en doğrusu olacaktır. Mikrofiber bez ile nemli bir şekilde ekranın güzelce tozunu ve kirini almak mümkündür.

Eğer çok nemli kaldığını ya da hemen kurulanması gerektiğini hissediyorsanız da yine mikrofiber bir bez ile nemini alabilirsiniz. Ekranınızın nemini ya da tozunu almak için kesinlikle de peçete de kullanmayın. Peçeteler ekranın çizilmesindeki en büyük faktörlerden biri olarak kabul edilmektedir. Mikrofiber bez ile kısa sürede tertemiz ve sağlıklı ekran temizliği yapabilirsiniz.