Bilgisayar bilen en az lise mezunu memur alınacak! Yurtdışı sözleşmeli personel ilanı

Dışişleri Bakanlığı bir duyuru ile yurtdışında görevlendirmek üzere sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. İlana KPSS'siz başvuru yapılabilecek. Lise mezunu olmak, bilgisayar kullanmak ve yabancı dil bilmek gerekiyor.

Bilgisayar bilen en az lise mezunu memur alınacak! Yurtdışı sözleşmeli personel ilanı

Dışişleri Bakanlığı'nın büyükelçilik ve başkonsolosluk için yayımladığı memur alım ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Bakanlık yeni bir duyuru ile Afrika Kıtası'nda görevlendirmek üzere memur alımı yapılacağını ilan etti. Duyuru metni hazırlayan bakanlık ilana dair tüm detayları kamuoyu ile paylaştı. İlana kimlerin, nasıl ve hangi şartlarla başvuru yapabileceklerini bildiren kurum duyurusunda başvuru aşamasında hangi işlemlerin yerine getirilmesi gerektiği bilgilerini de verdi. Duyuruda ayrıca adayların dikkat edecekleri hususlarda bir bir belirtildi.

SÖZLEŞMELİ SEKRETER ALINACAK KPSS'SİZ LİSE MEZUNU 41 YAŞ İLE

Bakanlık duyurusunun ilk bölümünde alımların hangi kadroda ve nereye yapılacağını açıkladı. Kadro ile birlikte kontenjan detaylarını da ilan eden bakanlık "T.C. Kampala Büyükelçiliğinde münhal bulunan bir (1) sözleşmeli sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır." açıklamasında bulundu. Bu açıklama ile Kampala'da çalışmak isteyecek adaylar arasından bir kişinin alınacaaı bildirildi. İlana ise aşağıda yer koşullara haiz olanlar başvuru yapacak.

Başvuru Koşulları

İlana sadece Türk vatandaşı adaylar başvuru yapabilecek. Alımlar en az lise mezunu düzeyde olup önlisans ve lisans mezunları da başvurabilecek. İlana başvuru yapmak için KPSS puanına sahip olmak gerekiyor. Başvurular KPSS'siz olacak. Bakanlık memur alımlarında 41 yaş şartının uygulanacağını duyurarak alımlara 41 yaşından küçük tüm adayların başvurabileceğini bildirdi. Ayrıca ilanda adayların çok iyi derecede bilgisayar kullanabilmeleri istendi.

Diğer başvuru şartları ise " Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek." olarak ilan edildi.

BAŞVURU YAPMAK İSTEYENLER

Dışişleri Bakanlığı'nın sözleşmeli sekreter alım ilanına başvurular online yapılacak. 11 Temmuz tarihine kadar devam edecek alımlar için adaylar e-Devlet sistemi üzerinden Dışişleri Bakanlığı, Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım sekmesinden ve Kariyer Kapısı sayfasından başvurularını yapacaklar.