Belediyeye memur kadrosuna inşaat çevre makine ve elektrik elektronik mühendisi alınacak

Hakkari Yüksekova Belediyesi 4 memur alımı yapacak. Belediye memur alımlarının inşaat çevre makine ve elektrik elektronik mühendisi kadrolarına olacağını duyurdu.

Belediyeye memur kadrosuna inşaat çevre makine ve elektrik elektronik mühendisi alınacak

Hakkari ili Yüksekova Belediye Başkanlığı bünyesine memur alımı için ilan yayımlandı. KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımı için başvuru toplayacak olan kurum, kadrolar hakkında detayları paylaştı. Kimlerin ilana başvuru yapabileceğini ilan eden kurum, başvuruların ise önümüzdeki haftalarda başlayacağını duyurdu.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NA MÜHENDİS ALIMI

Duyuruya göre memur alımları Çevre Mühendisi, Elektrik Elektronik Mühendis, Maline Mühendisi ve İnşaat Mühendisi kadrolarına olacak. Memur alımları en az 70 KPSS puanıyla yapılacak. Erkek ve kadın adayların başvuru yapabilecekleri bu pozisyonlar için ilan edilen öğrenim şartları ise şöyle;

Çevre Mühendisi: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olmak.

İnşaat Mühendisi: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmak.

Makine Mühendisi: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmak.

Elektrik: Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin Elektrik veya Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun olmak.

BAŞVURU KOŞULLARI

Belediye bünyesinde mühendis olarak çalışmak isteyen adayların tamamından B sınıfı sürücü ehliyeti isteniyor. Belediye adayların Türk vatandaşı olmalarını ve kamu haklarından mahrum olmamalarını bekliyor. Mühendis olarak görev yapmaya engel akıl veya fiziksel sorunu olmayan vatandaşların başvuru kabul edilecek. Bir diğer koşul ise Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak olarak açıklandı.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İlan için belediye başkanlığı 24 Ağustos tarihinde başvuruları almaya başlayacak. Başvurular için adaylara kısa bir süre verilirken adayların 26 Ağustos tarihine kadar başvurularını tamamlamaları isteniyor. Adaylar belediyenin web sitesinde yer alan evrakları kuruma teslim ederek, posta ile göndererek yada online olarak başvuru sistemine yükleyerek başvuru yapabilirler.