Belediyeden 121 ve 220 m2 3+1 4+1 daireler! Açık teklifle satılacak

İskenderun Belediyesi kendisine ait olan 31 adet daireyi satacağını ilan etti. Belediye dairelerin 121 m2 ile 220 m2 olduğunu bu daireler için fiyatların 355 bin TL'den başladığını ve daireleri almak isteyenlerin açık teklifle açık artırmaya dahil olacaklarını duyurdu.

Belediyeden 121 ve 220 m2 3+1 4+1 daireler! Açık teklifle satılacak

İskenderun Belediye Başkanlığı bir duyuru ile kendisine ait bazı daireleri satacağını, bu satışların açık teklif usulü ile olacağını ihaleye katılacak olan vatandaşların ise ilan edilen fiyatlar üzerinden kendi tekliflerini sunacaklarını duyurdu.

Belediye başkanlığı konut satış işlemleri hakkında yapmış olduğu açıklamasında "Yukarıda sıra numaraları 1-31 olan, tabloda özellikleri ve ihale bilgileri belirtilen yerler İskenderun Belediyesince 2886 sayılı Kanunun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü ile muhammen bedel üzerinden satışa çıkarılmıştır." ifadelerine yer verdi.

BELEDİYEDEN SATILIK 31 DAİRE

Belediye başkanlığı söz konusu dairelerin İskenderun Modernevler Mahallesinde 2135 nolu sokakta yer aldığını duyurdu. İki blokta yer alan dairelerin tamamına yakını 3+1 durumda sadece bir daire 4+1 şeklinde. 3 odalı dairelerin 121 ve 126 m2 büyüklükte olduğunu ilan eden kurum 4 odalı dairenin 220 m2 büyüklükte olduğunu ilan etti.

DAİRELER KAÇ TL'DEN SATILACAK

Belediyeden satılık daireler için en düşük 355 bin TL fiyat belirlendi. Dairelerin m2 büyüklük bulunduğu kat, cephe, konum ve diğer özelliklerine göre fiyatlar değişiyor. En pahalı daire 1 milyon 37 bin TL'lik fiyatıyla 4 odalı daire oldu.

Belediyeden 121 ve 220 m2 3+1 4+1 daireler! Açık teklifle satılacak

Belediyeden 121 ve 220 m2 3+1 4+1 daireler! Açık teklifle satılacak

Yukarıda yer alan tabloda dairelerin m2 büyüklüğünü, satış fiyatını, konum ve ada parsel numaraları ile kaçıncı katta yer aldığını görüntüleyebilirsiniz.

BELEDİYEDEN DAİRE SATIN ALMAK İSTİYORUM

Belediyelerin satışa çıkardığı daireleri almak isteyenler almak isteyenler başvuruda bulunacaklar. Başvurular dairelerin muhammen bedelleri üzerinden olacak. Daireler için belirlenen geçici teminat bedelini ödeyen vatandaşlar daha sonra bazı ek belgeleri belediyenin emlak birimine teslim edecekler.

İskenderun Belediyesi konut satışları için hangi evrakların gerekli olduğu hakkında ve başvuruların nereye yapılacağına dair "İhaleye iştirak etmek isteyenlerin en geç ihale günü saat 11:00’a kadar, geçici teminat bedelini yatırdığı makbuzu, ikametgâh ilmühaberi, nüfus cüzdan örneği ve Mali Hizmetler Müdürlüğünden Belediyemize borcu yoktur evrakı alınarak Müdürlüğümüze verilmesi gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

İHALE TARİHİ

İhale ile ev almak isteyenler başvurularını 11 Ağustos tarihine kadar yapacaklar. Başvurularını yapanlar ihale gününde tekliflerini sunacaklar. En yüksek teklifi verenler konutları almaya hak kazanacaklar.