Belediye evlendirme memuru alacak! Başvurular 27 Temmuz'da başlıyor

Belediye başkanlığı evlendirme memuru, VHKİ memuru, tekniker ve teknisyen ile düz memur alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilan için başvurular 27 Temmuz tarihinde başlayacak.

Belediye evlendirme memuru alacak! Başvurular 27 Temmuz'da başlıyor

Siirt İli Tillo Belediye Başkanlığı KPSS'den en az 60 puan almış adaylar arasından memur alımı yapacağını duyurdu. 5 ayrı kadroda yapılacak olan personel alımlarına hem kadın hem erkek adaylar başvuru yapabilecek. İlana göre memur alımlarında kurumun ilanında hem lise hem önlisans hemde lisans mezunları için kadrolar bulunuyor.

BELEDİYEYE MEMUR ALINACAK

Belediye başkanlığı duyurusunda memur alımlarında ilk kadrosu lisans mezunu düz memur olarak açıkladı. Listenin ikinci sırasında lise mezunu VHKİ alınacağı duyuruldu. Lisans kadroları için ayrıca mühendis evlendirme memuru ve şoför alınacağı bildirildi.

Düz Memur alımı: Herhangi bir lisans programından mezun adaylar B sınıfı ehliyete sahip olmak kaydıyla bu kadro için başvuru yapabilirler.

VHKİ memur alımı; Bu kadro için en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Kadro için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Bilgisayar sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek gerekiyor.

Mühendis alımı; İnşaat mühendisi kadrosuna yapılacak alımlarda B sınıfı ehliyete sahip olmak şartı bulunuyor.

Evlendirme Memuru alımı; Bu pozisyon için de adayların herhangi bir lisans programından mezun olmaları gerekiyor. B sınıfı ehliyet şartı bu kadro için de geçerli.

Şoför alımı; Herhangi bir lisans programından mezun olmak. En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak şartlarıyla başvurulacak.

DİĞER KOŞULLARI UNUTMAYIN

Yukarıda yer alan tüm kadrolar için başvurular devlet memurları kanununa göre yapılacak. Türk vatandaşı olup kamu haklarından mahrum olmayan adayların başvuruları onaylanacak. Erkeklerin askerlikle ilişiğinin olmaması, tüm adayların ise görevlerine engel sağlık sorunlarının bulunmaması gerekiyor.

KPSS Şartı

Belediye adayların başvurularının onaylanması için "İlan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak,2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, asgari KPSS puanını almış olmak" şartını açıkladı. Bu şart kapsamında 60 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Adaylar başvurularını online yada belediyeye şahsen yapacklar. Elektronik ortamda belediyenin web sitesinden sisteme istenilen evrakların yüklenmesiyle başvuru yapılabilecek. Şahsen başvuru yapacak olanlar belediyenin talep ettiği tüm evrakları kuruma teslim edecekler. İsteyenler evrakları belediyeye iadeli taahütlü posta yoluyla da gönderebilecekler.