Belediye duyurdu: Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımları başlıyor!

Gelen bir son dakika haberi, iş arayan İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru adayları için müjde oldu. Belediye tarafından yapılan duyuru ile birlikte görece yüksek kontenjanlı alımlar duyuruldu.

Belediye duyurdu: Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımları başlıyor!

Büyükşehir Belediye Başkanlığı trafından bir son dakika ilanı yayımlandı. Yeni yayımlanan alım ilanı ile toplamda 68 kişilik kadro oluşturulduğu ve bu kadroya uygun İtfaiye Eri ile Zabıta Memuru alımı yapılacağı öğrenildi.

KPSS puan türlerine göre alınacak olan adayların karşılamaları gereken şartlar, koşullar ve gereksinimler ise Belediye tarafından açık bir şekilde belirtiliyor. Henüz başvuru sürecinin başlamadığı ilanlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımları kapsamında gerçekleştirilecek.

Belediye Personel Alımı Kontenjanları

Belediye'nin alacağı İtfaiye Eri ve Zabıta Memurları KPSS'li ve KPSS'siz olarak ikiye ayrılıyor. Belediye tarafından duyurulan kadro kapsamında vatandaşlar İtfaiye Eri ve Zabıta Memuru olmak üzere iki farklı kadrodan alınacaklar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında yapılacak olan alımlarda kadrolar şu şekilde;

  • 61 kişi İtfiaye Eri
  • 7 kişi Zabıta Memuru

Belediye duyurdu: Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımları başlıyor! - Resim : 1

Belediye Personel Alımı Başvuru Şartları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kapsamında yapılacak olan personel alımlarında adaylardan bazı şart ve gereksinimleri karşılamaları gözetilecek. Genel hatları ile;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek

şeklinde olan şartlara ek olarak;

İtfaiye Eri Alımı İçin: Sivil Savunma, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği önlisans bölümlerinin birinden mezun olmak ve en az B sınıfı ehliyet sahibi olmak.

Zabıta Memuru Alımı İçin: Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler önlisans programlarından mezun olmak, KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almak, vardiyalı sistemde çalışmaya engel bir duruma sahip olmamak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Personel Alımı Başvuru Tarihi

Belediye duyurdu: Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri alımları başlıyor! - Resim : 2

Belediye kapsamında yapılacak olan alımlar için başvurular henüz başlamadı. İlgili ilan için alımlar 5 Eylül 2022 tarihinde başlayacak olup, 9 Eylül 2022 tarihinde son bulacak.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşların E-Devlet'e girerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Başvuru ekranından başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.