Bekleyiş Sona Erdi! MSÜ Tercih Sonuçları 2022 Açıklandı

Adayların tercih sonuçları için meraklı bekleyişi sona erdi. 2022 MSÜ tercih sonuçları açıklandı. MSÜ tercih sonuçları sorgulama ekranı...

Bekleyiş Sona Erdi! MSÜ Tercih Sonuçları 2022 Açıklandı

MSÜ tercih işlemleri 18 Nisan-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında alınmıştı. Tercih yapan adaylar bir süredir tercih sonuçlarının açıklanmasını bekliyordu. Tercih yapan binlerce adayın beklediği MSÜ tercih sonuçları açıklandı.

27 Mart 2022 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nın sonuçları 14 Nisan 2022 tarihinde açıklandı. Tercihlerin de tamamlanmasının ardından adaylar tercih sonuçları için beklemeye başladı. Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı, MSÜ tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

MSÜ TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

2022 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ), askeri öğrenci temini 2. seçim aşamalarına ilişkin tercih sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilecek.

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ

Yerleştirme yapılırken Harp Okulları ile Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirilecek. Harp Okullarına yerleşmeye hak kazanan adayların Meslek Yüksek Okulları tercihleri geçersiz sayılacak.

Yerleştirme işlemleri, aday değerlendirme puanı ve tercih önceliklerine göre yapılacak.

Harp Okulları için 2022 YKS Temel Yeterlilik Testi ile Alan Yeterlilik Testlerine, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 2021 TYT'ye girmeyen ya da 2022 YKS'ye başvuru yapmayan adaylar askeri okullara yerleştirilmeyecek.