Beklenen Kamu İlanı Haberi Geldi: Kültür ve Turizm Bakanlığı Yüzlerce Personel İstihdam Edeceğini Duyurdu!

Yeni yıla girilmesi ile birlikte arka arkaya yayınlanan kamu personel alımı ilanlarının arasına, bugün itibari ile bir yenisi daha eklendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ilanını yayınlayarak, kütüphaneci kadrosunda görevlendirmek üzere yüzlerce personel alımı yapacağını bildirdi. İşte bakanlığın ilanına ilişkin haberin ayrıntıları…

Beklenen Kamu İlanı Haberi Geldi: Kültür ve Turizm Bakanlığı Yüzlerce Personel İstihdam Edeceğini Duyurdu!

Yeni dönemin başlaması ile birlikte artarda yayınlanan kamu personel alımı ilanları, binlerce vatandaşa umut oldu. Mart ayına girilmiş olmasına rağmen aktif bir şekilde yayınlanmaya devam eden alım ilanlarının arasına, bugün itibari ile bir yenisi daha eklendi.
Bir süredir adaylar tarafından ilana çıkması beklenen Kültür be Turizm Bakanlığı, yeni gün itibari ile sözleşmeli personel alımı ilanını yayınladı. Bakanlık kütüphaneci kadrosunda görevlendirmek üzere yüzlerce personel alınacağını bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı 2022

Kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşları sevindiren kamu ilanı, yeni gün itibari ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlandı. Bakanlık, toplamda 465 personelin kurumun kütüphaneci kadrosunda sözleşmeli olarak istihdam edileceğini bildirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Şartları 2022

Beklenen Kamu İlanı Haberi Geldi: Kültür ve Turizm Bakanlığı Yüzlerce Personel İstihdam Edeceğini Duyurdu!

Bu sabah itibari ile yayına çıkmış olan Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar için ilan başvuru şartları yayınlandı. Buna göre kurum kadrosunda kütüphaneci olarak görev almak isteyen adayların sağlamaları gereken şartlar, şu şekilde belirlendi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından men edilmemiş olmak
  • Affa uğramış dahi olsa yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde yer alan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • En az lisans mezunu olmak
  • Erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiği bulunmamak
  • KPSS’nin ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Alımı İlanı Başvuru Detayları 2022

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan personel alımı ilanı aracılığı ile istihdam edilmek isteyen adayların, 28 Mart- 11 Nisan tarihleri arasında e-devlet aracılığı ile ilan başvurusu yapmaları gerekmektedir.

SONRAKİ HABER